| ZapaciLaa a întrebat:

Sunt mai multe fete in scoala(din aceeasi clasa, dar cu un an mai mari ca mine) care ma urasc. Una ma uraste din cauza ca zice ca i-am furat iubitul, despartindu-se de ea pentru mine, dar eu nu il plac chiar deloc. Si le-am zis de foarte multe ori ca nu imi place de el, dar nu ma cred, dimpotriva, cred exact opusul.
Are o gasca foarte mare si ma barfesc continuu, ba chiar pe peretii din vestiar a scris injuraturi pentru mine si acel baiat laughing. De 2 ori au vrut sa ma bata dar nu au mai facut-o pentru ca sunt "cea mai cuminte din clasa", dupa cate zice diriga si dupa aceea vor avea probleme cu directoru. laughing.
Sincer nu stiu ce sa mai fac, am vrut sa fiu prietena cu ele dar nu au acceptat si am incercat sa le ignor, dar de fiecare data cand trec pe langa ele se uita la mine intr-un fel de imi vine sa bufnesc in ras.
Vreun sfat? P. s: Abia astept sa plece din scoalawinking

Răspuns Câştigător
| Syaaa a răspuns:

N'are rost sa te stresezi`! Ignora`le si nu le mai da subiecte de barfa.nu mai vorbi cu ele deloc nu are rostoh go on. cu cat le ignori mai mult cu atat vo`r prinde mai mare ciuda e adevarat, dar pana la urma s`or plictisii ele odata si odataoh go on. Pur si simplu nu le baga`n seama iar daca vrei sa fii si tu al naibihappy cand iti vine sa razi nu te abtine``laughing``! [Parerea mea happy ] bafta>big grin

6 răspunsuri:
| AiEnmaa a răspuns:

Daca vor pleca cu siguranta din scoala atunci incerca sa le mai suporti un pic, insa daca este o perioada mai mare de timp, asa e o alta poblema.Incerca sa le eviti pe cat mai mult posibil. Bunica mea avea o vorba cand eram mai mica :,, Cel mai tare doare cand leo intorci cu aceeasi moneda". Intr`un fel nu stiu sigur la ce s-a referit atunci dar acum inteleg mai bine.Succes

| ionelushh a răspuns:

Draga
uite care este cel mai bine pentru tine...
cel mai bine este sa iti faci rost de un prieten
se vor lasa pagubasi sa se ia de inca cineva...in plus
si poate gasesti un baiat care mai da si cu pumnul
sa vezi ce respect o sa aiba toti fata de tine
GARANTAT

| ionelushh a răspuns:

Eu cred ca un prieten o ajuta mult mai mult
si-n plus are pe cineva mai aproape de ea si mai multa sustinere
poate din acea gasca este vreun baiat care o place si nu se da pe fata
doar fa din ochi/...
tulauo@yahoo.it
stiu un caz care te va ajuta
stiu despre ce va vorbesc

| Triple3XH a răspuns:

Din pacate nu ai ce sa faci.Stiu prin ce treci daca vrei sa te mai ajut puteam vorbi pe mess

| gwen4u5 a răspuns:

Nu-ti pune mintea cu ele. Ignora-le si fa-ti prietene alte colege din scoala.

| AriaLove a răspuns:

Buna.
Stiu exact la ce te referi.In fiecare scoala, clasa sunt niste fete care se cred cele mai tari...si toata lumea le considera asa.Ar trebui sa le ignori pana o sa se plictiseascawinking.O sa vezi ca sunt multe alte fete in scoala care merita atentia ta, si tu o sa te simti bine cu ele, trebuie doar sa le gasestihappy.
BAFTAhappy