| anonim_4396 a întrebat:

sunt o tanara de 22 de ani recent casatorita cu un barbat de 30 de ani...am o relatie de 3 ani de zile cu el si am avut parte de momente superbe impreuna... bune si frumoase au fost pana dupa nunta noastra...cand socrii au decis sa se mute in casa noua(evident pe numele sotului meu si pt care eu si sotul platim 900 de lei pe luna)iar noi am ramas cu bunica materna a sotului intr-o casa veche.problema nu este casa...problema este ca ei in fiecare zi ne fac vizite neanuntate...la orice ora...iar vizita este de cate 4-5 ore...si mai ales incearca sa ne impuna stilul lor de viata....am incercat sa imi conving sotul sa plecam in chirie dar acesta refuza...astept sfaturi de la voi sa imi spuneti ce sa fac...

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Esti nebuna sa te casatoresti cu un tip asa inaintat in varsta, acum trage hamul si suporta biciul pe spinare daca nu ai fost in stare sa gasesti un om de varsta ta

| SkyPilot a răspuns:

Iti exprimi nemultumirea pentru situatie in fata sotului cu fiecare prilej. O femeie nemultumita nu mai are chef de sex - deci ii reduci dramatic distractia noaptea. Incepi sa il cicalesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sotul tau nu are splina dorsala? de fel cand sotia zice hop sotul sare, dar sa faca asa e cam aiurea. trebuie sa ii explici calumea ca nu iti place venitul lor pe la voi mereu. trebuie sa te impui mai mult. posibil pentru ca esti asa mica pe langa el nu te prea ia in serios. crede-ma, cand o femeie isi pune in cap ceva, poate face ca un barbat sa renunte la toata familia lui. am exemplu pe unchiul meu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fugiti departe, vedeti-va de viata voastra. Lasati batranii sa se descurce singuri daca sunt nesuferiti.

| e1xtz a răspuns:

Ti-a trebuit maritis de tanara, asta e!
Te-ai bagat cu totul intr-o familie formata cu obiceiurile si felul lor de a fi, el vede absolut firesc toata aceasta situatia, practic tu esti 'intrusa'.

Intr-un fel iti meriti soarta, si singura solutie de fel in cazuri ca acesta, in care se pare ca 'barbatul' e mai fatalau si la fusta mamii la 30 de ani, este divortul sau sa accepti situatia.

Mai poti sa incepi sa faci urat, reclamatii, bosumflata, sa nu ii mai dai pasarica...etc, dar acestea vor duce la probleme de cuplu, tensiuni si pana la urma despartire, lucru nu chiar nefiresc deoarece nu cred ca era cel mai potrivit la varsta ta maritisul cu un barbat deja maturat, cu o baba inclusa de care sa aveti grija si socrii pe cap si in pat care sa impuna reguli.

Stiu ca pare cam rautacios ce spun dar doar iti expun realitatea in care te 'scalzi'.

| DumnezeuTatal a răspuns:

Deci voi platiti pentru socrii, care se lafaie in casa noua si voi stati in "casa veche"? Interesant.

| William a răspuns (pentru DumnezeuTatal):

Isi merita soarta.