| catalina148 a întrebat:

Buna sad tatäl meu ma baga in casa pe la ora 19:00-20:00 si am 14 ani si sunt in clasa a8-a

7 răspunsuri:
| William a răspuns:

Bine-ti face. Funda?

| Aasdfghj a răspuns:

Ce urat din partea lui. Pai cum isi permite? La 14 ani deja esti mare si trebuie sa mergi si tu in cluburi sa te distrezi, sa vii pe la 12-1 acasa, ca asa fac cei de varsta ta.

| grab a răspuns:

Hehehe... pe vremea noastra intram noi de bunavoie in casa la 19-20 ca incepea Captain Planet sau SandyBell. Aveam si timp de joaca si de teme dar vremurile se schimba. incearca sa negocieze din aproape in aproape. spune-i ca sunteti mai multi prieteni si ca nu aveti prostii in cap, doar vreti sa faceti miscare si sa pastrati stransa legatura de prietenie. asigura-l ca nu neglijezi alte aspecte si ca il vei asculta mereu.

| catalina148 explică (pentru grab):

Pai degeaba ca ori cum eu stau cu toti prietenii afara si ne juca de-a v-ati ascunselea, gardiana sau parola cand nu avem ce face si atunci se gaseste sa ma sune sa intru in casa

| doreal a răspuns:

Tatal meu nu ma mai poate scoate afara laughing.

| giucu a răspuns:

Buna,ce sa faci asta este lasa ca o sa ai timp si de iesit pe afara.O sa vezi ca ai tai au un motiv pentru care te baga in casa atat de devreme.Probabil teme, invatat etc

| catalina148 explică (pentru giucu):

Pai eu intru de dimi la ore si ies pe la 13:00-14:00 si invat cand vin acasa imi fac temele dat cand ies afara stau o ora si ma suna sa intru in casa