| Derude a întrebat:

Buna TPU
Am 17 ani si as vrea sa imi fac si eu o prietena dar habar nu am unde sa intalnesc fete. Faza cu agatatul pe facebook nu ma prea atrage. De asemenea, nu prea ies in oras si nici nu am foarte multi prieteni in afara de colegii de clasa. Sunt cam introvertit si rusinos dar nu la extrem. Nu stiu cum sau unde as putea sa intalnesc fete si nici la colegi nu as vrea sa le zic sa imi faca o "combinatie". Va rog ajutati-ma ca incep sa ma simt deja foarte prost cand toti prietenii mei vorbesc despre relatiile lor, iar eu stau ca prostu si astept sa se schimbe subiectul.

6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

La scoala intalnesti fete. In grupuri sociale(acele grupuri in care oamenii au aceleasi interese, idei, hobby-uri).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

M ai asteaptă vreo citiva ani, nu te grabii esti incă mic, ai 17 ani, termina ti scoala si cauta ti un loc de muncă, si daca ai bani si te descurci vin ele singure fara sa le cauti tu, dar daca nu ai niciun viitor si fara bani, ce sa facă fetele cu unul ca tine?

| Violleta2022 a răspuns:

Fete gasesti peste tot, acum depinde de tine cat de disperat esti sa-ti gasesti o fata, pentru ca poti incerca la scoala, printre colege, sa la zambesti, sa le saluti si treptata-treptata sa intrii in vorba cu ele.
Atentie, chestia cu timiditatea este uneori perceputa ca aroganta, daca eviti sa saluti sau sa fii politicos!

| OldSoul a răspuns:

Du-te si tu prin parcuri si aia este, gasesti pe acolo suficiente fete, tupeu sa ai! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intalnesti fete la scoala si chiar in cercul de prieteni.
Hai mai, de ce nu vorbesti pe Facebook? Nu ma refer la genul ala de bagat in seama cu "hey, esti frumoasa" si chestii de genul, ci pur si simplu socilizeaza cu cateva fete
Totusi, ai 17 ani. Mai asteapta putin

| Derude explică (pentru anonim_4396):

Prin Facebook, m-am referit la aia care nici macar nu cunosc fata respectiva, ii dau add pe Facebook si o "combina". Asta nu pot sa inteleg cum functioneaza. Bineinteles, daca as cunoaste o fata intr-un alt mod, tot as vorbi cu ea si pe Facebook, dar nu inteleg cum poti cunoaste pe cineva de pe Facebook. Multumesc de raspuns btw