| Justmeandmysmile a întrebat:

Buna,TPU am mare nvoie de ajutor.Nu stiu care e desteptul care a pus la scara blocului in care locuiesc eu si parintii o lada (culcus) pentru o catea.Asta a fatat si musca si sare la oameni fiindca i se pare ca ne apropiem de pui.Atunci cand trece un om pe trotuar cateaua sare sa muste crezand ca ii ia puii sau cand intram iesim din scara.La mine inca nu a sarit dar ieri probabil tot acelasi destept i-a mutat cutia exct langa scara noastra si a sarit la vecinul meu (care are si copii) si la tatal meu i-a muscat servieta.Nu vreau nici sa-i omoare cineva puii si cateaua sunt adorabili dar n-am chef sa fiu muscata din cauza aluia plus ca in bloc la mine sunt si copii mai mici si risca sa fie muscati.Banui cine a pus cutia acolo. Ce sa fac.Nu mai zic ,ca atunci cand vor incepe sa mearga puii daca vin dupa mine mi-e ca ma desfiguraza cateaua aia.EU fiind copil (15) nu pot sa fac mare lucru.AM si un aparat ce produce un sunet ascutit ce atrage atentia/deranjeaza cainii. Ce sa fac?Funda.Scuze pentru categorie da merge, pacat ca nu exista categoria animale

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| PRINCESSALE555 a răspuns:

Uita-te la Cezar si cainii de-acolo poti stii ce sa faci.Eu zic ca cel mai bine ca sa nu sara la tine e sa-ti iei un spray cu piper.Cateau sare si musca pentru ca este singura si doar cu puii sa-i ii este frica sa nu se intample ceva cu ei. Poti sa stai pe geam si sa te uiti dupa omul care i-a mutat culcusul si sa vb cu mai multe persoane din bloc sa-i spuna sa-i mute culcusul departe de blocul vostru sau sa o duca la un adopost.