| Atât_Lalii_1996 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi. Gen, cum sa il cuceresc daca are prietena? Adica ei se tot cearta si se impaca. Mereu cand imi spunea ca ma iubeste, eu asteptam sa mai scrie altceva si nu recunosteam ca si eu il iubesc. La o colega i-a spus ca el ar fi fost impreuna cu mine, nu cu aia, daca ii spuneam si eu ca il iubesc. Mna, am fost cam fraiera, stiu. rolling on the floor Acum, de ieri nu prea mai vorbim. Inainte imi scria zilnic pe facebook. Si nu doar odata pe zi. Ieri i-am scris eu, dar nu imi raspundea la inimioare... bine, de vreo cateva ori, dar nu ca de obicei. Ce as putea sa fac? el i-a spus unei colege ca ma iubeste. Daca mi-ar spune mie, as recunoaste si eu. Deci, ce as putea sa fac? Bine, sa ii scriu acum pe facebook. rolling on the floor Si nu imi spuneti ca sa il las in pace, ca va pierdeti timpul degeaba. laughing Si mai e ceva. Fata aia spune ca s-au impacat, dar el nu recunoaste.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu tine ar proceda la fel, pentru ca intro relatie cand se despart vina in totalitate nu o are doar unul din membrii si celalalta are o parte de vina si cine stie poate el a gresit mai mult decat ea.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

E voaţa ta şi faci ce vrei.Dar gândeşte că şi tu eşti fată şi poate nu ţi-ar conveni să ai un iubit şi să se amestece o altă fată.Îţi place locul doi?

| Dariusuu a răspuns:

Ce gândire imatură ai. Dacă zici că te iubește de ce nu-i împreună cu tine?

aaa, am uitat că nici nu-i pasă de tine.

Uneori dragostea-i foarte oarbă draga mea.

| Eduard619 a răspuns:

Spune-i direct ca il placi si ca ai vrea sa ai o relatie cu el.

| frostxtq a răspuns:

Cat de copila poti sa fii. Daca te-ar iubi sau ar avea ceva petru tine ar fi cu tine, nu cu fata cealalta. Dai dovada de prostie si de maturitate zero. Nu ma mir ca nu o lasa pe fata aia pentru tine nu ar avea niciun viitor.

| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Spune-i ca il placi. Daca nu vrea sa fiti impreuna inseamna ca o place pe cealalta fata. Logic.

| Morrígu a răspuns:

Mai fetelor, nu va înțeleg. (Uneori e frustrant).
Dacă există atracție, dar nu doar atracție, caci el susține ca te iubește, de ce mama naibi nu își dă mai mult interes? In locul lui dacă te-aș iubi, m-aș despărți de prietena mea, de care nu sunt îndrăgostit si cu care nu vreau să-mi pierd energia, si m-aș concentra sa te cuceresc. Ce nu mai înțeleg este insa de ce vorbiți despre iubire si mai rău, de ce încercați sa intrați adânc in ea daca nu sunteți suficienți de maturi cât sa purtați o conversație matura si sa va spune-ti (față in față nu pe facebook) ca aveți sentimente unul pentru altul.

| Dracoola a răspuns:

Pai el te foloseste pe post de tampon emotional. Cand relatia cu prietena lui nu merge bine, el vine la tine. Uneori face bine la ego-ul cuiva sa stie ca este dorit si de alta persona decat cu cea cu care se afla intr-o relatie. Nu ar trebui sa te interereseze, decat eventual in sinea ta, ce face el cu fata cu care este. Nu conteaza ce spun oamenii ci ceea ce fac. Stiu ca in societatea in care traim a devenit mai important ce spune lumea decat ceea ce face si asta este naspa. Nu zic sa rupi legatura cu el dar ti-ar prinde bine sa te distantezi un pic si sa mai observi si baietii care poate te-or fi placand mai mult decat el.

| Lia340 a răspuns:

Intra pe facebook si incepe o conversatie care sa duca in cele din urma la tema dragostei, spuneti parerile asculta-le pe ale lui... apoi exprimati sentimentele din ce in ce mai mult. Pana la urma va veti recunoaste unul altuia ca va iubiti. happy

| CookieStar a răspuns:

Trebuie să-i spui că îl placi. Dacă nu vrea să aveți o relație, o iubește pe cealaltă.

| Andrei_Muha_1991 a răspuns:

Asteapta sa vezi ce s-a intamplat cu cealalta fata intai, fi inteligenta