| Lorє๔คnค a întrebat:

Buna TPU.Am o bunica care nu are un comportament frumos, cum credeam eu:

-Ea crede ca stie totul despre mine, dar nu e chiar asa:Ea ma considera o fata inchisa in ea, fara niciun prieten, si nici nu-mi da ocazia sa-i spun ca nu-i asa...

-Cand vin fericita de la scoala si binedispusa, cand o intreb ceva, de ex.:"Ce intrebari sunt la Goleador de pe conquiztador?"si ea imi raspunde cu:"Nu stiu! Nu vezi ca sunt bolnava! Te-ai sculat cu fun** in sus si tu!

-Imi face cadouri materiale si se poarta urat cu mine.Acum o luna am vazut-o cum este in interiorul ei.(s-a certat cu tata, nu sunt singura cu care se poarta urat)i-a spus ca nu are o educatie buna, ca parintii sunt nu stiu cum...

Si tata a zis ca daca mai continua se vor despartii el si mamasad

CE SA FAC? CUM S-O OPRESC?

Azi m-a necajit asa de tare incat abia astept sa plecsad

Răspuns Câştigător
| Fan7a a răspuns:

Gandeste-te ca e bunica ta si ca nu stii cat o sa o mai ai pe lumea asta. incearco s-o intelegi cat mai are de trait si convingel pe tatal tau ca face cea mai mare prostie din lume daca pentru asa ceva se desparte si distruge familia. lasa sa creda bunica ta orice despre tine si despre tatal tau. poate e bolnava sau ceva... in cel mai rau caz cand iti vine sa ii / iti dai cu capul de pereti ignora!

4 răspunsuri:
| Ady00pk a răspuns:

Batranii...inteleg foarte greu, ei o au pe a lor si nu vor sa si-o schimbe... din pacate nu ai ce sa ii faci sau ce sa ii zici.Singura metoda e sa o ignori.La fel si tatal tau. Daca tatal tau are de gand sa se desparta de mama ta doar din cauza bunicii tale, atunci problema e la tata! nu la bunica! E clar ca nu tine la mama ta indeajuns de mult incat sa steie cu ea si gaseste scuze si usite de scapare precum bunica ta.

| Lorє๔คnค explică:

Nu, tata tine la mama, el nu a spus asta! Eu am crezut ca asa se va intampla...

| Lorє๔คnค explică:

Nu tata a zis! Eu am presupus!(scuze)

| SayCheesexD a răspuns:

Spunele parintilor tai este cel mai important lucru!
Daca parintii tai sunt plecati in alta tara sau la departare spune-le si poate ca o vor face sa fie mai ok pe bunica ta
Si eu stau cu bunicii mei care uneori sunt asa dar daca ii spun mamei [daca cu adevarat ma ranit nu numai dintr-o tampenie] si ii spune sa nu mai faca asa si de obicei nu mai face asa :]