| Razvan9023 a întrebat:

Am o intrebare pentru fete.
De ce atunci cand intalniti un baiat bun si ok din toate punctele de vedere, il luati la misto, va distrati si va bateti joc?

28 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Unele cred ca asa se pot evidentia mai bine in fata baietilor si ale rivalelor.
Aceasta atitudine insa duce des la respingerea celor seriosi si la urma se aleg cu "slamul" ramas...

| RAY a răspuns:

Pentru ca cu baieti de astia dispaream ca specie de mult de asta,un barbat e barbat nu un pampalau,papa lapte,ce sa faca o fata cu un asemenea metrosexual sal apara sau dea laptic? fetelor le plac barbati frumos,carcater de badboys adica mai indiferent,rece,hotarat,mai violent asa din fire,fetelor le plac dramele,le place sa planga,sa sufere,sa suspina sa fie inselate, daca nu ma crezi ia vezi de ce cauta fetele baieti de care stiu si ele ca sunt curvari? baieti buni si cuminti in prezent sunt buni de a profita de ei ca pe viitor ele sa se compromita cu ei adica sa creasca copii altora si sa o intretina, viata nu e ca in filme numai visati, viata e dura, esti bun esti luat de fraier asta e adevarul

| Violleta2022 a răspuns:

Nu generaliza Razvane, ca nu toate fetele sunt la fel, depinde de tine, de unde le culegi!

Nu te astepta sa dai peste o fata buna si cuminte, cand le pescuiesti la colt de bloc, sau prin baruri, disco si alte carciumi.
vezi-ti si paiul din ochii tai, ca nu ti le baga nimeni pe gat pe alea de-si bat joc de tine, in final, este alegerea ta, dar nu uita de unde le culegi!

| Razvan9023 explică (pentru Violleta2022):

Stiu ca nu e bine sa generalizezi, dar acum nu vorbeam despre mine. Sunt foarte multe astfel de cazuri si de aia am intrebat.

| WaterDrop a răspuns:

Te testeaza sa vada daca esti material de prieten. Aparent nu esti, pentru ca pici testul lor.Trist.

| Razvan9023 explică (pentru WaterDrop):

Hai serios? Si ca sa fiu material de prieten cum trebuie sa ma comport?
Uimeste-ma!

| WaterDrop a răspuns (pentru Razvan9023):

Raspunsul tau iti urla clar frustrarea si lipsa de dorinta de asculta ce spun altii.Eu ti-am mai explicat o data, insa ai bagat 0 lucruri la cap. De data asta nu voi mai consuma energie inutil.Sunt destule persoane care vor sa se schimbe si sa faca ceva.Tu nu vrei.O zi placuta. Te mai miri si de ce o dai in bara cu ele, amuzant.

| veryhonest a răspuns (pentru Razvan9023):

Si baietii iau la misto fetele, insa pentru a le apropia de ei, nu pentru a le respinge. Cel mai probabil privesti situatia intr-un mod distorsionat si nu le vezi, de fapt, intentiile reale.

| Razvan9023 explică (pentru veryhonest):

Sa inteleg ca prin faptul ca nu mai imi raspunde la telefon, ma atrage spre ea?

| Razvan9023 explică (pentru veryhonest):

Pai imi spunea de cercul ei de prieteni, si mai multe, ce fel de intentii sa fi avut?

| veryhonest a răspuns (pentru Razvan9023):

Ignor-o o luna si vezi ce se intampla. Vei putea apoi sa iei si o decizie.

| Razvan9023 explică (pentru veryhonest):

Pai nu i-am mai nici un semn de aproape 2 saptamani. Dar faza aiurea e ca, imi lasa like-uri pe facebook si instagram, dar la telefon nu mi-a mai raspuns.

| veryhonest a răspuns (pentru Razvan9023):

Ti-am spus sa o ignori, cauta definitia in dex daca nu o stii.

| Razvan9023 explică (pentru veryhonest):

Pai ti-am spus ca o ignor de 2 saptamani.

| raluk27 a răspuns:

Pentru că tipul respectiv permite asta. Cand cineva te ia la mișto si nu stii sa ripostezi (evident, într-un mod inteligent), ar trebui să te aștepti sa mai faca misto si ceilalti. Iar atunci problema e la tine, la atitudinea ta, nu la ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei,prea o iei la modul general!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Generalizarea e o prostie uneori...

Iti dau raspuns doar pentru unele fete care sunt asa. De ce fac *UNELE FETE* asta?
Pentru ca asa sunt ele, pur si simplu... probabil ca ele vad astfel de baieti mai papa-lapte si le place sa-si bata joc, ori sunt proaste, ori si-au gasit "victima"(cine stie ce motive le-au afectat pe ele, copilaria, familia, locul unde au crescut, bla bla, ultimele relatii esuate sunt multe de enumerat), chestia ii sa-ti gasesti o fata care seamana cu tine, buna si ok din toate punctele de vedere, si astfel nu o sa te mai plangi atata, crede-ma ca exista asa ceva, doar trebuie sa o cauti mai bine. A da, si inca ceva, fi mai indiferent, o sa te ajute foarte mult.

| Razvan9023 explică (pentru anonim_4396):

Nu ma plangeam, chiar deloc. Doar ca is foarte multe cazuri de genul asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Razvan9023):

Ar trebui sa te doara in p... de ce aceste cazuri, traieste-ti viata mai bine, rade, uita-te la o comedie, iesi cu prietenii, nu are rost sa-ti umpli mintea cu ceva negativ happy

| veryhonest a răspuns:

Ca sa vedem daca e intr-adevar un baiat si nu o ***.

| Razvan9023 explică (pentru veryhonest):

Pe bune? ...Si asa isi dau ele seama?

| CryLulu a răspuns:

Poate... laughing Glumeam. Nu, nu as face asa ceva, nu e genul meu, dar dar daca trebuie sa ma razbun as face orice.

| cookie14 a răspuns:

Traiesti intr un cerc foarte mic de oameni daca ai intalnit numai fete de genu'...

| Kitty26 a răspuns (pentru cookie14):

Nu este adevarat...

| Cealapa a răspuns:

De parca nu exista baieti care se iau aiurea de fete, niste primitivi fara pic de educatie, dai de ei peste tot.

| Nico_Vali_1999 a răspuns:

Pentru ca mereu persoanele care iubesc cu adevărat sunt luate în ras... Si eu am avut un iubit înainte sa ma mărit el era foarte atent cu mine, tot timpul îmi cumpăra flori, ciocolata și ma scotea peste tot și am lăsat pe cel bun (papa lapte) pentru "bărbatul ideal " m-am căsătorit și abia acum am început sa realizez ce mult înseamna sa tina cu adevărat un băiat la tine...

| Kitty26 a răspuns:

Deoarece ne simtit nesigure in fata acelui baiat si dAca suntem mai multe si facem glume pe seama lui este ca si cum ne-am sprijini una pe cealalta.

| Mimi2211 a răspuns:

Poate are o atractie pentru tine si nu stie cum sa iti spuna asa ca iti atrage atentia in felul asta de care vorbesti tu. Multe dintre noi nu ne lasa egoul sa ii spunem unui baiat ca il placem.
Sau pur si simplu i.ai facut ceva rau, iar ea vrea sa se razbune.