| StefanaRoxana a întrebat:

Am o mare problema. Am 16 ani si am un var departat de 34 de ani... El este casatorit dar respectiva este uratica si el a marturisit ca nu o iubeste.
Mie imi placea de el inainte sa fie casatorit, doar ca voiam sa fim buni prieteni, sa ne intelegem ca amicii. Dupa o vreme am observat ca incep sa ma indragostesc de el. Acum 2 luni mi-a dat sperante ca ma iubeste ( si eu il iubeam si il iubesc) dar cu timpul mi-am dat seama ca vroia sa fiu doar masina lui de facut sex... N-am mai vorbit cu el un timp dar la un moment dat a inceput iar sa-mi dea sperante si din tot ce-mi zicea am inteles ca ma iubeste...
Stiu ca e o diferenta mare de varsta dar, "dragostea nu are varsta". Chestia e ca sotia lui imi e o foarte buna prietena si nu vreau sa le stric casnicia, dar totodata vreau sa fie ceva frumos intre noi... Ma suntem si rude dar prin maaaaaare departare...
Ce sfaturi imi dati?
Va rog sa nu fiti rautaciosi! :-) =-O

Răspuns Câştigător
| Mădălllinna a răspuns:

Offf, offf... cand dragostea ne loveste. ne loveste!
Asculta-ti inima! happy Nu regreta niciodata nimic din alegerile tale, indiferet ca au fost sau nu bune.
Din cele bune ai amintiri superbe, iar din cele rele ai o invatatura :*

13 răspunsuri:
| William a răspuns:

Cred cel mai bine este sa faci ceea ce simti. Daca va iubiti nu ar trebui sa lasati nimic sa va stea in cale. Mai da-i o sansa si nu iti face griji in privinta faptului ca iti este var, chiar tu ai zis ca este o ruda foarte departata, deci e ca si cand nu ati fi rude.

| darrio2007 a răspuns:

Vezi-ti de treaba ta. Dragostea nu are varsta.Dar este valabila la maturitate.Nu la un copil de 16 ani ca tine.Care habar nu are de viata.Cauta-ti pe cineva apropiat de varsta ta.

| express11 a răspuns:

La 16 ani ai tai, te-ai culcat cu varul tau, debutezi bine in viata...ia-l pe guta.

| StefanaRoxana explică (pentru express11):

N-am zis ca m-am culcat cu el asa ca gura!

| express11 a răspuns (pentru StefanaRoxana):

Mai fata, miine poimaine ramai bortoasa si faci alta panarama.el are 34 de ani.insurat,este clar dus.tu vezi de viitorul tau.el vrea o aventura.tu ai spus.jet.esti pizdica!

| BiuL a răspuns:

E VARUL tau! E scarbos! Ce naiba?
Intrerupe contactul cu el urgent. Ce barbat normal la cap la 34 de ani s-ar incurca cu o fetita de 16 ani?
Nu mai vorbi de el, cu el, block pe fb, block la telefon tot cateva luni pana iti bagi mintile in cap.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai in banca ta fetito, s au terminat baietii de 16 ani incat umbli dupa unul care ti ar putea fi tata?

| ywar a răspuns:

Ma, zi tu cinstit - tu il vrei pe el ca e priceput la pontat? Stie bine cu tag-ul de proximitate. happy Il iubesti si te iubeste - hai sa fim seriosi. Tu nu stii ce-i viata, ai in cap rahaturi, inca scuzabile la varsta asta, dar periculoase dupa cum vezi si vrei sa il pui intr-o situatie penibila: Sa fie prins cu mufarina la savarina gustand carnita tanara. Tu te gandesti ca nu este crestineste ceea ce faci tu? Tu te-ai gandit ca acel "vreau sa fie ceva frumos intre noi" are ratiuni financiare si sexuale si ca baiatul are cu ce... la bani ma refeream happy

| Radu284 a răspuns:

Nu ti-as recomanda sa ai o relatie cu el daca e casatorit. Daca te iubeste pe tine si nu isi mai iubeste nevasta, ar trebui sa divorteze, nu? Altfel o sa-i fi doar amanta, si o sa te foloseasca doar pentru sex.

| StefanaRoxana explică (pentru Radu284):

A zis ca s-a casatorit cu ea pentru ca e buna-n pat si e buna si de menajera!

| Radu284 a răspuns (pentru StefanaRoxana):

Si de unde stii ca nu o sa te ia si pe tine pentru motive similare? Ai vrea asta?

| StefanaRoxana explică (pentru Radu284):

Normal ca n-as vrea...

| NYK4u a răspuns:

Toti trecem printr-o chestie de genu asta... tot ce as putea sa iti spun este> fa ce iti spune inima> pentru ca e posibil sa iti para rau indiferent ce decizie o sa iei.