| Cathy_1290 a întrebat:

Am o problema.Imi place de un baiat de la mine din clasa si nu am indraznit sa spun asta nimanui. Dar BFF a mea nu mi-a spus ca si ei ii place de el.Acum ea este prietena lui dar eu... Ce sa fac? Multumesc pentru ajutor!

8 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

In masura in care ai putea, ar trebui sa te resemnezi in fata acestei situatii. Daca atunci cand prietena ta ti-a spus ce simte i-ai fi spus si tu ei, situatia s-ar fi schimbat considerabil si lucrurile stateau cu totul altfel acum. Poate ar fi fost mai prudenta in alegerea acestei relatii, gandindu-se si la tine. Acum insa este prea tarziu. Tu esti cea care trebuie sa te gandesti la ea, in cazul in care prietenia voastra este una sincera si reciproca. Daca se inteleg si relatia merge, bucura-te de fericirea lor. Cand tii foarte mult la cineva, ii doresti fericire oriunde si cu oricine si-ar alege el sa fie. Nu neaparat in preajma ta. Astfel ai da dovada de fair play si de prietenie chiar adevarata. Imi pare rau. Situatia nu este una de dorit, dar intelegerea ta este singura solutie care sa iti alunge tristetea.

| solumaam a răspuns:

Daca BFF stia ca i-ti place de el atunci inseamna ca nu i-ti este prietena dar cum tu spui ca nu ai spus la nimeni logic ar fi sa il lasi prietenei tale si sa i-ti cauti altul!

| alexutza003 a răspuns:

Sa treci mai departe incerca sa iti ocupi timpul cualceva pentru a nu te mai gandi la el impuneti in minte ca prietena lui este si prietena ta cea mai buna daca ea nu a stiut ca si tie iti place de el pe ea nai de ce sa fi suparata daca ea stia si totusi a acceptat sa fie cu mai bine indeparteazate de ea

| yasmin1407 a răspuns:

Probabil cel mai bun lucru pe care poti sa il faci, e sa te retragi, sa nu iti faci sperante ca o sa ajungi prietena lui.

| Helioot a răspuns:

Ohho...Am fost in aceeasi situatie laughing, nu asa de grav, dar...
Noi am rezolvat-o renuntand amandoua la el, dar si discutand despre problema.La sfarsit tipul s-a dovedit a fi un magar laughing, Succes

| butterflyyy a răspuns:

Eu zic mai bine sa il uiti pentru ca este cu prietena ta acum. la un moment dat vei gasi si tu pe cineva poate ca in clasa la tine e cineva de care ii place de tine dar tu nu il vezi. asculta sfatul meu uital doar nu vrei sati pierzi prietena cea mai buna

| Andumin a răspuns:

Daca ai piredut timpul fara sa-i spui respectivului baiat cati palce de el! E greseala ta! Nustiu asteapta sa se desparte!

| Silvia78 a răspuns:

Ce grea e viata...sad. Off de ce nimeni nu este cu cine vrea. Am trecut si eu prin situatii din astea. De fiecare data cand imi placea de cineva tineam in suflet iar peste timp mi se tot spunea ca vai ce imi place de ala vai ce frumusel e ala. Si eu ii ajutam caci daca faceam un pas gresit mi se spunea: Off, ma gandeam ca esti o prietena adevarata dar acum mi-am dat seama de alceva. Na...peste timp am invatat ca e greu sa te indragostesti.

Sfatul meu pentru tine este sa ii lasi sa fie impreuna si nici o relatie nu dureaza la nesfarsit deci se vor despartii. Iar cel mai probabil printr-o cearta. Cred ca atunci ai putea sa incerci ceva, dar mai intai sa vorbesti cu prietena ta si atunci ea iti va spune:
poti si sa te f*** cu el ca il urasc laughing (asa mi-a spus odata prietena mea). Daca merge e f bine daca nu trebuie sa astepti un timp sa se restabileasca lucrurile.

Mult succes sper ca te-am ajutat!