| charles1986 a întrebat:

am o problema, sunt insurat (28 ani )de 2 ani cu o femeie care este mai mare decat mine cu 9 ani dar avem un copil impreuna aprox de 2 ani, dar eu nu o iubesc pe ea, iubesc o fata de 17 ani dar sa nu credeti ca mint chiar iubesc aceea fata deoarece mi-am dat seama ca imi este dor de ea tot timpul, in mintea mea numai ea este, cu sotia mea nu ma pot intelege deloc deoarece ne certam zilnic si nu o mai supot deloc, dar cand ma gandesc la fata pe care o iubesc ma linistesc! Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| pisoias a răspuns:

Cred ca cea mai buna alegere e divortul.Dar daca,, iubirea vietii tale,, are numai 17 ani e inca minora asa ca ar trebui sa ai grija...Totusi mi se pare neverosimil ceea ce spui tu. Daca era invers, ca tu sa fii mai invarsta ca ea intelegeam, dar asa...

25 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Desparte-te amiabil de sotia ta. ia o mica pauza, macar un an in care nu te interesa de nici o femeie, vindeca-te singur prin propria ta putere. daca fata de 17 ani s-a comportat decent pana acum (adica fara sa accepte nici o declaratie de la tine, nici o intalnire, nici o atingere), daca te-a tratat absolut in fiecare secunda ca pe un barbat insurat de care nu te apropii nici macar un centimetru, poti incerca o relatie cu ea peste 1-2 ani, cand ranile dupa divort se vor vindeca. Daca ea s-a umilit dandu-ti sperante cat erai insurat, las-o si pe ea, oricum va pleca ea cu urmatorul purtator de pantaloni, fiindca femeile care umbla cu barbati insurati sunt periculoase si nu merita sa-ti pierzi vremea cu ele.

| RAY a răspuns:

Daca asa gandesti la 28 de ani e cam aiurea si o fata de 17 ani gandeste mai matur ca tine

| mihai69 a răspuns:

S-a inventat divorțul. Deși nu cred că o să ai mai multă baftă cu fătuca de 17 ani, dar aia o să vezi pe urmă.
Deocamdată, traiul în tensiune face rău tuturor, și din păcate, copilul suferă cel mai mult. Așadar, dă dovadă că ești bărbat și divorțează.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ai gasit o fatuca de 17 ani, vrei sa-ti lasi nevasta si copilul pentru ea?
Inteleg ca nu-ti iubesti sotia, dar pe copil il iubesti?
Sa zicem ca alegi calea divortului, nu esti nici primul, si nici ultimul care o face.Dar fata aia care iubesti stie ca ai si copil? Parintii ei ce zic, pentru ca deocamdata e minora?
Eu zic sa cantaresti bine lucrurile! Oricum copilul tau te va judeca mai tarziu!

| Doub a răspuns:

Daca nu o iubesti de ce moartea te-ai mai casatorit cu ea? La 28 de ani esti foarte imatur.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Doar a zis ca pentru copil a facut-o. de obicei tampiti asa fac cand intervine un copil

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok. Atunci, de ce a facut un copil cu tipa?

| charles1986 explică (pentru Doub):

Deoarece am un copil si pentru copil am facut asta, am crezut ca o sa pot rezista dar nu prea mai pot!

| charles1986 explică (pentru anonim_4396):

De ce as fi un tampit cand fac asta pentru copilul meu?

| charles1986 explică (pentru Doub):

Pentru ca imi doream foarte mult un copil si nu o cunosteam pe fata pe care o iubesc sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru charles1986):

Ce faci tu pentru copilul tau? ca stai cu maicasa dar te doar de una de 17 ani? esti cu capul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru charles1986):

"Pentru ca imi doream foarte mult un copil si nu o cunosteam pe fata pe care o iubesc" hmm, asta schimba multe. totusi ai facut o prostie ca nu ai stat sa o cunosti destul. pacat de copilul ala. e greu sa cresti fara tata. daca e sa va despartiti cu siguranta o sa ramana cu mama

| Doub a răspuns (pentru charles1986):

Awwwwwwwwe. Cred ca m-ai emotionat. Stai, nu. Vrei un copil cand te simti in stare sa-l cresti, cu persoana pe care o iubesti, nu cand ti se scoala tie parul de pe mana. Fii barbat si asuma-ti viata si lasa "fetitele" de 17 ani.

| Doub a răspuns:

Si asta inseamna ca un copil nevinovat trebuie sa plateasca din cauza ignorantei si a imbecilitatii lui? Dragut.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Se pare ca nu e asa, a spus ca vroia un copil. schimba chestiile

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mi se pare ca schimba nimic.

| kyliejenner a răspuns:

Divorteaza de sotie si vezi-ti de copilul tau. Fata aia de 17 ani e doar o fantezie.

| Bonda_Ionel_1960 a răspuns:

O sa te mai indragostesti de citeva ori in viata nici o problema dar ai o datorie fata de copilul tau si fata de familie

| natalia34 a răspuns:

Nu putem fi rautaciosi in asemenea cazuri.parerea mea, si mi-o sustin indiferent de ce se spune aici, este ca ar trebui sa nu mai continui relatia cu sotia.toti veti avea de suferit.insa,peste cativa ani? impreuna cu fata de 17 ani, vei avea probleme pentru ca o fata de anii astia nu stie cum sa abordeze situatii in dificultate di mai ales situatii in care este implicat un copil.ea poate te va parasi pentru altcineva mai tanar.zic si eu...acum Doamne fereste! tu decizi.gaseste-ti o femeie care sa te inteleaga si sa o intelegi.lumea e mare.bafta.

| charles1986 explică:

Nu te m-ai chinui sa raspunzi, daca nu esti serios poti sa-ti ti parerile pentru tine! Sunt sigur ca nu esti,, cheie de biserica,,

| anonim_4396 a răspuns (pentru charles1986):

"usa de biserica" nu sunt, dar fata de tine stau si gandesc mult lucrurile inainte. ce sa mai zic de un copil. trebuia gandit bine, nu hai sa fac copil ca asa mi s-a sculat. sunt chiar foarte serios

| charles1986 explică (pentru anonim_4396):

Daca ai cunoaste situatia cum o cunosc eu, ti-ai schimba in totalitate parerea!

| anonim_4396 a răspuns (pentru charles1986):

E posibil. uite, fratii mei au amundoi 30 de ani si amundoi ar vrea copii dar atata timp cat nu ai ceva stabil si o partenera care stii ca tine la tine neconditionat degeaba faci copilul ala. cum am zis, o a fie greu pentru el, pacat ca nu e de vina cu nimic.

| Meyoo_Estera_1996 a răspuns:

Daca iubirea vietii tale are 17 ani, crede-ma, nu o sa stea langa tine paaana la adanci batraneti. Si asta o spun din proprie experienta. Este inca un copil pot spune, nerabdatoare sa incerce lucruri si senzatii noi. Asa ca... ai grija ce decizie i-ei. Vorba aia " nu da pasarea din mana pentru cioara de pe gard" in cazul tau pentru o "pasarica" de 17 years old