| LittleRose a întrebat:

Buna TPU.Am observat ca parerile asupra aspectului meu fizic sunt impartite, unele persoane vazandu-ma frumoasa, in vreme ce altele nu.Eu ma consider frumoasa, doar pana la zona soldurilor, deocarece am fundul foarte bombat si soldurile destul de late. Talia este bine definita, burtica desi am este aproape insesizabila.Sincera sa fiu, imi place ce vad in oglinda. Mi-am schimbat mult aspectul fizic.Sunt bruneta, am ochii mari, buzele groase si nasul normal. M-am gandit ca la buze si la ochi ar fi problema in ceea ce priveste fata, iar in legatura cu corpul, partea inferioara.Multa lume mi-a spus ca buzele si ochii sunt atuul meu, dar nu cred...Nu am prieten, desi sunt destul de abordata pe strada, dar parca acei baieti nu sunt genul meu.Nu voi arata o poza cu mine, vreau doar sa stiu, conform descrierii, care este cauza la nivel fizic, pentru care nu am prieten. Funda+vot.

4 răspunsuri:
| freakazoid a răspuns:

De parca nu vezi si fete urate cu prieteni, nu e idea de cum arati, ci de cum te vezi, caci daca in ochii tai esti frumoasa iti creste increderea in sine si poti sa abordezi mult mai usor persoane de sex opus. Dintr-o descriere nu se intelege nimic, ca daca o dai la 5 persoane sa te deseneze doar din descriere, o sa vezi ca numai tu nu iesi acolo.

| 3TeoDora3 a răspuns:

Un prieten nu ti-l faci batand din palme poti sal cunosti pe facebook.cu nr de tel sau pe mess la mine a durat un an pana mia gasit nr de telefon straight face... fundita?

| Symonutzu a răspuns:

Te confrunti cu aceiasi problema ca si mine.Nu stiu ce as putea spune. Poate ca baietii nu vad in ce consta frumusetea noastra.Nu-ti fa griji, numai decit cineva va vedea acea frumusete care este ascunsa adinc in sufletul tau.

| tranquilaaa a răspuns:

Ei asta inseamna ca nu esti multumita de ce ti-a dat Dumnezeu. Nu trebuie sa-ti pese de ce spun alti iar in legatura cu prietenul nu cred ca din cauza fizicului nu ai unul, sunt sigura ca o sa gasesi pe cineve care sa te placa nu pentru cum arati ci pentru ceea ce esti trebuie sa fi multumita de chipul si trasaturile pe care le ai de la dumnezeu, sa ai incredere in tine daca uh crezi ca esti frumoasa las-o balta de ce zic altii sper ca te-am facut sa-ti intorci opinia te pup *