| MariaMaria1997 a întrebat:

Am si eu nevoie de niste sfaturi! Sunt cu un baiat de putin timp eu m-am indragostit de el iar el mi-a spus ca inca se gandeste la fosta si ca nu poate sa mai iubeasca pe nimeni! Ce e de facut in situatia asta? Eu vreau sa fiu cu el sa avem o relatie frumoasa si de durata dar nu stiu ce sa fac in situatia asta! Astept sfaturi si pareri!

6 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Îţi bagi picioarele şi treci peste, ieşi la o bere cu prietenele, filme, dulciuri. În tot timpul ăsta el o să realizeze ce jmek eşti tu faţă de fosta şi o să se întoarcă la tine... sau, ăăă, o să se împace cu ea. big grin
Cică nu poate să mai iubească pe nimeni, heeeheelaughing). Oricum, contează mult şi de ce s-au despărţit.

| R0R0 a răspuns:

Petrece timp cu el. Daca nici dupa asta, nu o sa iti zica ca simte si el ceva fata de tine, nu are rost sa te mai gandesti la el.A ales-o pe fosta.

| raluk27 a răspuns:

Sa fie sanatos! Vezi-ti de drumul tau. Nu pierde timpul cu un astfel de baiat. Chiar daca ati fi impreuna, intotdeauna o sa te compare cu fosta si pentru el, niciodata nu o sa fii ca ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apreciaza ca a fost sincer cu tine si lasa-l. Daca il iubesti indeamna-l sa vorbeasca cu fosta, poate mai e ceva de facut.
Poate ti de pare ciudat dar dragoste cu forta nu se poate.

| EneCristian a răspuns:

Dai ceva timp de gandire lasa-l un pic sa isi adune gandurile daca nici peste o luna doua nu a renuntat la ea atunci nu are rost.

| radubz a răspuns:

Un baiat care iti spune asta in fata e un idiot. Nu stie sa fie diplomat si il cam doare in fund de sentimentele tale. (Poate sa fie si din cauza ca e un pampalau sentimentalist si si-o ia in dos de la baietiwinking )