| IubitaAndreea a întrebat:

Buna TPU, am și eu o întrebare sa zic așa, in urma cu 7 ani am fost cu un băiat ne iubeam foarte mult,apoi ne-am despărțit eu mi am făcut pe cineva el la fel,eu m-am căsătorit,după eu am divorțat iar uneori mai mergea pe la o mătușă de a mea și îi zicea că el m-a iubit pe mine foarte mult și încă mă iubește, la care sa căsătorit și el???? nu îl pot uita încă îl iubesc iar daca trecem pe drum unul pe lângă altul el se uita in ochii mei deșii este căsătorit și nevasta sa e însărcinată din cate am înțeles, nu știu ce să fac nu îl pot uita îl iubesc și nu îmi mai pot face nici un iubit pentru că nu mai pot iubi gândul meu e tot la el ????ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Să te rogi lui DUmnezeu să iti curătească mintea și sufletul cu sîngele Mântuitorului Hristos de idolatria fată de acest bărbat, evită=l pe viitor și vezi de vița ta. Dacă te bagi, semeni nefericire și o vei culege. Poate se insoara cu tine, apoi se indrăgosteste de alta si te lasă si pe tine, si vei vedea cum e să te bagi peste soțul alteia.cine nu isi onoreaza casătoria prezentă nu o va onora nici cu tine.De obicei iubirile imposibile, cu obstacole trezesc cea mai mare furtună de sentimente, care trec după indepărtarea obstacolelor, dacă nu ai principii de viață solide.

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Tu il iubesti, el se uita dupa tine cu nevasta insarcinata acasa, ce incurcatura, vedeti-va fiecare de viata.

| Violleta2022 a răspuns:

Cum nu stii ce sa faci?
Nu-ti este clar ca el este deja al alteia, ca-i fericit si asteapta chiar un copilas, deci este o relatie total interzisa tie!
Da-i pace omului si treci pe partea cealalta de strada, daca te deranjeaza ca-l vezi fericit, alaturi de femeia pe care o iubeste, cu care s-a casatorit si cu care isi doreste copii si casnicie fericita.
De nefericirea ta nu-i responsabil el, ci tu!

| ioana748 a răspuns:

Si pe nevasta a lasat o insarcinata cand se gândea ce mult te iubeste pe tine?
O sa va bulversati putin existentele si cam atat.
Iti doresc sa iti gasesti partenerul tau, care isi imparte existenta doar cu tine.
Sa fie jumătatea ta si atat.
O sa vina, ai sa uiti de soțul doamnei si tatal viitorului copil al ei.

| Standt a răspuns:

De ce v-ati despartit daca va iubeati?
El se uita dupa tine pentru ca nevasta e insarcinata si e mai greu cu sexul. Stie ca te poate avea usor pentru ca exista un precedent. Dar nu isi va lasa nevastaa pentru tine. Daca te-ar fi iubit, nu va desparteati. Ai trecut printr-un mariaj si nu te-ai maturizat. Pacat. Vezi-ti de treaba.

| MrAM a răspuns:

Eu zic sa nu fii egoista si sa-l lasi pe om cu familia lui, daca el a trecut la o alta etapa ar fi si cazul tau.

| Robert45481 a răspuns:

Din moment ce ai divorțat tu mi se pare corect să îl leși în pace și să nu dezbini familie