| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Am si eu o problemă pe plan sentimental. De 1 lună si ceva de când m-am reapucat de alergat mă întâlnesc câteodată cu o vecină pe care o salut de fiecare dată când o văd. Problema este că : Parcă mă salută ciudat ca sa spun asa. Când ma salută zâmbește si se uită într-un fel ciudat la mine, parcă mai ceva de cât ar fi normal. O dată când veneam de la alergat am văzut-o că ținea usa deschisă pentru tatăl ei ca să scoată o ladă. Intru eu in scara blocului si am întors capul să mă uit dacă tatăl ei a scos lada aia ( pe cine păcălesc? Am vrut să o mai văd odată pe ea ) si când colo văd ca si ea se uita deja la mine si atunci am întors capul amândoi. Eu cel puțin cred ca mai aveam puțin si muream acolo asa ca m-am dus în casa repede. Acum vă întreb: E normal să se comporte asa? Mă place sau ceva? Sunt efectiv lemn în materie de fete, plus ca nu am mai avut absolut nici o relație până acum ( am 19 ani ). O altă problemă este ca nu știu cum si ce să îi spun... Merg la ea la usa si pe urmă ce spun? Sau cum sa fac? Efectiv nu știu. Plus ca si vârsta ar putea fi o problemă zic eu ( eu am 19 ani ea 16 ). Dar cel mai enervant lucru este ca nu știu cum as putea să o abordez. Mulțumesc anticipat. Dau funda, vot, tot ce vreți voi.

2 răspunsuri:
| JusTPauL a răspuns:

Sa nu faci greseala sa mergi la ea la usa, poate o sperii sau sa creada ca esti un disperat.
Trebuie sa te dai in vorba cu ea afara, poate sa ii ceri fbk-ul asa ca intre vecini.
Daca te intalnesti cu ea in timpul saptamanii o poti intreba ce face in weekend, daca are timp sa iesiti la o cafea sau suc, ca na e vreme faina afara.
Oricum ar fi, cred ca conteaza sa fii deschis si putin glumet..sa nu vada ca ti-e frica sau ca nu-ti gasesti cuvintele. unele fete mai resping baietii chiar daca le place, ori se sperie ele si zic nu sa scape de stres, ori vad ca esti mototol, disperat, sau cel e mai trece prin cap si zic nu.
Acum depinde si cum e fata. unora le place sa fii foarte deschis, sa le zici ca esti timid si tot ce-ti mai trece din cap.
Foarte important, sa nu lasi mult timp sa treaca...o sa creada ca nu o placi si nu o sa se mai gandeasca la tine in cazul in care o face.

| Charl a răspuns:

Din ce ai povestit, se vede ca esti timid. Pentru inceput invit-o la un suc, sau la ceva simplu, o plimbare. Cu siguranta veti discuta. Atunci trebuie sa fi numai ochi si urechi. Iti va povesti pasiunile ei. Daca ii place filmele de groaza (de exemplu) la urmatoarele intalniri o vei duce la cinema cu genul de film care ii place... Daca mai ai intrebari, iti voi raspunde.