| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Am un baiat de 11 ani cu niste probleme de sanatate. Se dezvolta destul de greu : este destul de scund, culoarea parului i s-a deschis tot mai mult in ultimii ani (acum 2 3 ani avea parul saten inchis iar acum e blond) etc. Mereu in familie nu ne-am ferit sa fim dezbracati in fata lui si evident ca nici el. Cumva de aici au pornit semnele noastre de intrebare, penisul sau era foarte mic asa ca am decis sa-l ducem la un medic unde ne-a spus mai exact ce problema are, in fine. Nu a parut sa-l afecteze niciodata asta, pana ieri. Deci in jur de ora 14 a ajuns la noi un curier, atat eu cat si sotul meu nu am comandat nimic. A lasat pachetul si a plecat, aparent comanda a fost platita cu cardul. Am deschis pachetul si in el se afla un spray de marire a penisului. Cand am mers sa-l intrebam pe fiul nostru daca stie ceva s-a inrosit la fata si a inceput sa planga. A inceput sa ne povesteasca cum ca la scoala isi bat joc copiii de el din cauza ca are penisul mic asa ca a vrut sa faca ceva ca sa-l mareasca. Cumva am fost socati de ce spunea pentru ca pana acum nu a parut sa-l afecteze problemele lui de sanatate. Oricum am incercat sa vorbim cu el si sa-l convingem de unele lucruri dar nu prea pare ca l-am ajutat cu ceva. Sotul meu spune ca o sa-si dea seama si singur ca pana la urma o sa se dezvolte si el normal, dar eu nu sunt chiar convinsa. Voi ce spuneti de toate astea?

5 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Ai scris o povestioara pentru revistele alea de doi bani? Proasta poveste.
Dar hai sa o luam de buna.
Ce tata e ala care zice: afla el pana la urma. De unde se asteapta sa afle? De pe TPU? El de ce e tata? Doar pentru procreare si atat? De ce nu-i spune ca la 11 ani nu poate sa aiba penisul unui armasar?
Voi nu stiti ce carduri are copilul si pe ce site-uri umbla? Credeti ca sunteti parinti buni daca ii aratati goliciunea la liber?
In rest, mi-e sila sa mai spun ceva.

| iulia0514 a răspuns:

1 -Scumpo nu umbli dezbrăcată de față cu copilucrying al meu are 2 ani și niciodată nu am făcut asa ceva! 2 - de unde au aflat copiii de la școală ca băiatul tău are aceea problema? 3- voi nu știți ce e aia educație sexuala? -4 D-ul la psiholog!

| haileewatson a răspuns:

Tatal lui trebuie sa ii explice lucruri despre corp si pubertate. De asemenea si un terapeut pentru copii stie cel mai bine cum sa vorbeasca cu el.

| 1234568807 a răspuns:

Radeau copii de el la scoala ca are penisu mic? Destul de ciudat cum stiau ei cat are el penisul, iar daca ei sunt niste copii de 11 ani nu cred ca ei au penisu cat un negru la maturitate, probabil el are o intarziere usoara a dezvoltarii corpului, dar cu timpul nu v-a ramane chiar asa

Răspuns utilizator avertizat