| OanaMariaG a întrebat:

Buna Tpu.As avea si o nelamurire.Sunt intr-o relatie de mult timp dar nu stiu de ce prietenul meu nu mai este atat de romantic si tandru cum eram la primele noastre intalniri, stie tot ce imi place dar pe langa asta nu prea vrea sa imi faca pe plac si cand imi este lumea mai draga la lasa balta, este foarte comod nu prea face multe pentru mine decat daca este un motiv bine intemeiat.desi imi stiu ca ma iubeste mi-a demonstrat-o de multe ori dar in ultima vreme nu cred ca se mai osteneste sa faca asta.Pe langa relatia mea monotona am reluat de curand legatura cu un fost prieten din copilarie pe care nu il mai vazusem de cel putin 6 ani.de cand am inceput sa vorbesc cu el,am inceput sa primesc ceea ce imi doresc :atentie vorbim mult,flori(de la actualul meu prieten nu prea primesc pe motiv ca florile sunt pentru oamenii fara bani dar nici cadouri mai mari nu primesc), si sa iesim in oras sa imi faca cinste nefiind obisnuita.ce parere aveti despre situatia mea, sunt putin pe ganduri.multumesc

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Eu iti recomand sa il lasi pe iubitul tau care nu apreciaza ce are si ii e prea lene sa se multumeasca, si sa fi impreuna cu acel prieten din copilarie care e dragut cu tine si atent si romantic si vrea sa faca o impresie buna, nu ca iubitul care care, dupa ce te-a avut, gata, de parca esti a lui si nu te mai poate pierde. Fa-o, ca nu vei fi tanara si frumoasa mereu! Bucura-te de viata si traieste-o cel mai bine!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lucrurile au tendinta sa se aseze singure fara interventia noastra.
Fostul prieten este deja de domeniul trecutului dupa cum povestesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ca fata, cand iei legatura cu orice baiat care vede in tine doar o bucata de carne, te va trata frumos cu toata atentia, pana te pune jos. dupa aia, la revedere.cand voi fetele oferiti totul pe tava, relatia nu prea e de durata.fii mai rezervata,lasa-i sa lupte,sa ceara, sa cucereasca, ofera cate putin, sa ai de unde, toata viata.nu totul deodata si rapid.pentru fete nu e avantajos.iar el daca are rejudecati de genul; cu bani,fara bani, e superficial total in gandire, iar daca portofelul ii tine loc de creier, atunci unul muncitor care se pricepe la toate, e mult mai valoros.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca iubitul tau actual si-a pierdut interesul fata de tine. Poate te considera ca esti precum un act: odata semnat, nu il mai poate pierde. Ar fi cazul sa ii demonstrezi contrariul

| DjZen a răspuns:

Parerea mea (ca si baiat) si eu am facut la fel exact ce ai descris si tu dar eu am facut-o ca ea a facut niste lucruri cam rele, in fine. Dar parerea mea este sa vorbesti cu el sa I spui daca are pe alta sau numai vrea sa continue relatia. Daca nu vrea nu iti mai da silinta.