| GabrielaCriss a întrebat:

Astazi tata mi-a dat o suma de banisi mi-a spus sa nu ii spun mamei problema este ca daca nu ii spun mai tarziu cand va afla se va supara si se va certa cu tata, iar daca ii spun ca mi-a dat aceea suma de bani tata se va supara pe mine ce sa fac? Nu vreau din nou sa fie cearta in casa m-am saturat de tipete si de injuraturi prin casa.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pastreaza secretul, spune-i ca ramai si tu cu un procent din suma laughing si cu maicata o sa faci la fel cand te roaga ceva fara sa stie el

| K0sti a răspuns:

Pai de ce sa se supere mama ca-ti da tata bani, ca nu prea inteleg?!

| AnKuXor a răspuns (pentru K0sti):

Poate ca ea nu ii da, si poate ca nu ii da pentru ca le cheltuie pe prostii happy

| GabrielaCriss explică (pentru K0sti):

Tatal meu mi-a spus sa nu ii spun mamei de bani deoarece el spune ca imi va cere din ei si ca o sa ii consume si nu e asa insa daca ii explic nu intelege

| K0sti a răspuns (pentru AnKuXor):

Asta nu avem de unde stii!

| K0sti a răspuns (pentru GabrielaCriss):

Eu zic ca e mai bine sa nu-ti speli rufele in public, ce zici...

| NoRegretsxx a răspuns:

Logica ta unde e? Daca tu nu ii spui mamei tale, tatal tau nici atat...de unde sa afle ca ti-a dat el bani? Viseaza ea la noapte?

| AnKuXor a răspuns:

Pune-i deoparte acuma, si mai tarziu cand vezi cum sta lucrurile le cheltui pentru ceva util tie, pe ascuns normal.Fa in mod ca nimeni sa nu stie ce faci tu.

| Robert_Emanuel_Nagy_1998 a răspuns:

Iti recoman sa pastrezi bani ascunsi si cand o sa trebuiasca sa platesti la scoala, carti sau fonduri sa nu mai ceri de la parinti, ori iti recomand sa ai cheltuiesti pe mancare, cand esti la scoala in pauze o sa iti prinda bine, sau, desigur asta depinde de relatia cu tatal tau, sa discutati pentru ai investesti intr-un obiect apoi sa ai ziceti mamei tale ca l-ai gasit, primit sau castigat la vreun concurs! Mult Noroc!