| HahaIHaveAName a întrebat:

Cu ce sa incep...
Am ajuns la liceu(sunt clasa a 9-a). Ne-am pus in banci si suntem majoritatea. foarte timizi, dar nu despre asta e vorba.
Stau cu o fata in aceeasi banca si ne intelegem foarte bine. Vorbim aproape doar intre noi si ne simtim foarte bine impreuna si as vrea sa fiu cu ea, dar nu stiu daca si ei ii place de mine.
Stiu ca unii mi-ati spune sa ii spun direct ca o plac dar nah... daca ea nu vrea atunci o sa se departeze de mine si nu vreau sa risc prietenia noastra.
Continui asa de 2 zile si nu vreau sa o pierd, as vrea cateva propuneri.
Multumesc anticipat, scuze daca am gresit categoria.

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Gizas, is 2 zile, nu 2 luni sau 2 ani. Nu fi nici foarte in limba, dar nici indiferent. Si mai ales nu o fa sa aiba impresia ca ea e singura muiere de pe planeta pentru tine.

| neutrino a răspuns:

Spune-i direct si repede, ca daca nu, ti-o fura altii. Nu neglija faptul ca fata trebuie si ea plimbata prin parc, dusa la un film, spectacol etc.

| Radu284 a răspuns:

Daca si ei ii place de tine, probabil ca nu o sa o pierzi.
Cere-i numarul de telefon, mai vorbeste cu ea si de acasa, la telefon, facebook, etc. Intreab-o peste cateva zile daca ar avea chef de iesit undeva (parc, terasa, film), si vezi cum reactioneaza.

| AtateaConditii a răspuns:

O pierzi daca ii propui sa fie prietena ta dupa 2 zile in care ai vazut-o. Vorbeste cu ea in continuare si incearca sa o faci apropiata de tine, dupa un an ii poti propune ceva, nu după 2 zile, vrei sa o sperii?

| HahaIHaveAName explică (pentru AtateaConditii):

Suntem clasa a 9-a, nu o sa astepte 1 an pentru mine.-.

| LorenaTo a răspuns:

Faceti shimb de numere de telefon, id de mess, facebook, asa vei putea tine legatura cu ea si acasa. Cred ca e prematur pentru o relatie.

| HahaIHaveAName explică:

Diriga ne-a mutat altcumva si nu am mai vorbit cu ea de 3 zile, dar ne uitam unul la altul de o gramada de ori in fiecare zi.
Nu pot sa ma duc la ea, adica nu stiu cum, nu sunt firea aceea...