| Cata240 a întrebat:

Cum imi dau seama ca iubesc cu adevarat o fata si ca nu e doar o simpla atractie?

Răspuns Câştigător
| Iulianavaintreaba a răspuns:

Te intrebi daca oare iti va auzii bataile inimii cand stai langa ea?
Te incurci in timp ce vorbesti cu ea si in loc de lucruri rationale spui "prostioare indescifrabile"?
Ai vrea sa stai numai tu langa ea tot timpul si sa nu mai stea nimeni, sa ai tu toata atentia ei?
Eu cred ca asta e o picatura de iubire, dar pentru a fi iubire "desavarsita" trebuie sa fie reciproca; dar daca tu simti tot ce am enumerat eu mai sus si chiar mai mult... atunci asta e iubire din partea tawinking.

6 răspunsuri:
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Când iubeşti şi cu mintea nu doar cu inima (sentimentele).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Aceasta intrebare mi-am pus-o si eu. E putin complicat sa iti dai seama de acest lucru, nici eu nu stiu 100 % daca pe fata pe care o iubesc, o iubesc cu adevarat sau e doar o simpla atractie. Iubesti cu adevarat doar daca ai sentimente doar pentru ea, nu mai exista nimeni in sufletul si mintea ta. O iubesti atat exterior (fizicul) cat si interior (sufletul).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu stai departe de acea peraoana fara nici un fel de comunicare o perioada. daca ii duci dorul, te gandesti constant la ea, numai ai stare pana o revezi-ghinion-e iubire.succes.

| kandaraki a răspuns:

Depinde, nu e ceva scris exact sau stiut sa iti dai seama, dar unele momente ar fi ca - nu poti fara persoana data, tii dor mereu de ea, nu poti sa nu te vezi cu ea cateva zile, vrei mereu sa o auzi/vezi, aveti multe in comun si construiti o relatie, etc

| d33a15 a răspuns:

O iubesti atunci cand te gandesti mereu la ea, iubesti orice face si asa cum e eawinking

| alemonica a răspuns:

Cand iubesti cu adevarat pur si simplu nu iti pasa cine e persoana respectiva, cum e familia ei, o iubesti asa cum esti.cand esti cu ea timpul zici ca zboara ora se transforma in secunde.cand iubesti cu adevarat iubesti tot ce apartine de aceasta persoana