| GabrielTiberiu1998 a întrebat:

Cum sa vorbesc, cum sa ma comport cu noua mea prietena? Nu mi se pare normal sa-i spun deja ca o iubesc. Astept pareri, funda.

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Tu ar trebui să faci ce simți, indiferent dacă este sau nu normal. Ei poate o să i se pară ciudate anumite lucruri dar fiind tu însuți, până la urmă își va da seama că ai fost sincer cu ea și dacă chiar te place te va aprecia mai mult. Acum cel puțin, așa cred. Depinde de fiecare persoană în parte, eu am spus cum ar acționa genul meu de fată, genul mai deschis, mai înțelegător.

| WaterDrop a răspuns:

Comporta`te cum te comporti tu in mod normal, fii tu insuti. Daca o dai in bara inseamna ca mai ai de lucrat la tine.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Explica cum stau lucrurile intre voi, de cat timp sunteti impreuna, cati ani ai. cum e fata. si poate iti voi da cateva sfaturi. caci stiu cum e. intr-o luna am ajuns sa iubesc cat intr-un an.

| kandaraki a răspuns:

Te porti frumos cu ea, vorbesti frumos cu ea, nu ii zici ca o iubesti! simplu?

| DragonLore a răspuns:

Nu ii zi ca o iubești ca poate își bate joc de tine după!
Am un sfat bun pentru tine!
Fa-o geloasa daca crezi ca simte ceva pentru tine! Zii ca te duci la întâlnire cu o fata si ca n-ai timp sa stai cu ea ca sa creadă ca te va pierde! Succes

| AFR81 a răspuns (pentru DragonLore):

Deloc bun sfatul asta. Sper ca user-ul sa nu te ia in seama. Foarte posibil daca face ca tine sa se trezeasca el cel parasit.

| Rockfary a răspuns:

Asta depinde şi de cum este ea. În cazul în care merită şi nu îşi bate joc de tine, fă-o să se simtă specială. Arată-i ca ții la ea. Nu îi interzice lucruri, ci doar sfatuieşte-o că nu face bine, deoarece nu ai niciun drept să ii pui restricții. Arată-i că ții la ea şi o iubești şi doar APOI spune-i acest lucru.

Să vă țină. happy