| anonim_4396 a întrebat:

de curiozitate,dupa ce termin Facultatea de Psihologie, ce meserie as putea parctica apoi?(in afara de psiholog), dau funda kiss

Răspuns Câştigător
| danthe20 a răspuns:

Dupa ce termini facutatea de psihologie - psiholog, psihopedagog, profesor de pedagogie, sociologie si cam toate materiile de socio-uman, consilier scolar, dar te poti angaja si la marile companii daca ai noroc. In ziua de azi nu conteaza daca ai terminat litere sau cibernetica pentru ca depinde te tine si de abilitatile tale.
Ps: psihologia e super misto happy... daca a fost de ajutor, poti sa-mi dai o funda?

2 răspunsuri:
| bambi12313 a răspuns:

Din cate stiu eu, daca termini Facultatea de psihologie, in afara de meseria de psiholog poti practica mai multe meserii ce tin de psihologie, precum un educator pentru copii