| anonim_4396 a întrebat:

De mica imi doream un bichon, dar mama nu vrea sa avem un animal de companie in apartament pentru ca zice ca nu o sa am grija de el. Cum as putea sa imi conving parintii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă doar faptul că părinţii tăi cred că nu vei avea grijă de el este motivul, atunci nu trebuie decât să le demonstrezi că eşti responsabilă.Arată-le că pot avea încredere în tine când spui că faci ceva. Spune-ne că nici măcar nu te-au încercat să vadă dacă ai sau nu grijă de el. Cere-le o şansă de a demonstra că poţi. Baftă!

4 răspunsuri:
| iuliaiuliaiulia a răspuns:

O perioada de timp fii responsabila si comporta-te matur.Sau spune-i unui prieten sau unei rude ca de ziua ta vrei un bichon.winking Dar nu-i spune ca nu vrea mama ta.

| Last13Lucky a răspuns:

Iati o piatra de afara si ai grija de ea ca de un animal si daca mama ta o sa vada ca ai asa mare grija de piatra aia sigur o sa se mai gandeascalaughing)

| Vคмριяιţá a răspuns:

Am un bichon frise...
Daca ai balcon ii pui la inceput covorase speciale in balcon.
Daca parintii tai nu unt de acord arata-le mesajul asta:
Nu lasa par.Eu il scot de 2 ori pe zi afara. Daca il invatati de la 5 luni(varsta recomandata pentru a nu lua microbi) afara va astepta pana cand il scoateti afara! Sa stii ca intr-o saptamana(de cand are 5 luni,pana atunci sa aiba covras special) daca intr-o saptamana, in fiecare zii il scoateti afara, de 2 sau de 3 ori se va obisnui si va astepta sa iasa afara, nu va face in casa.Asa a foat si cu al meu, care acum are 1 an. Sper sa iti iei un bichon frise! Succes!:*:*:*Pupici multi De la Marry!:*:*:*:*

| Pufulethee a răspuns:

Fa diferite treburi prin casa pentru ca mama ta sa creada ca esti responsabila. si bichonul este cel mai but catel pentru apartament. Si Fa puppy eyes puppy dog eyes fa`o p mama ta sa creada ca esti destul de responsabila, harnica si its doresti foarte mult acel bichon big grin sper ca te` am ajutat!

Fundita? puppy dog eyes laughing