| anonim_4396 a întrebat:

Bună,TPU! Help me, please!

E vorba de un tip din scoala mea.Adică de anul trecut, mereu cand ne întâlnim îmi zâmbeşte şi se uită foarte frumos la mine.Îmi place de el dar sunt extrem de timidă şi nu ştiu...De când a început scoala, acelasi lucru.Mereu,când mă vede începe să zâmbească, dar apoi când ajunge în dreptul meu încearcă să pară serios.Intr-o zi am si fost la el in clasa,fără să ştiu că învaţă acolo si colegii lui plecau,iar când am intrat ne-am intersectat şi m-a întrebat cu ce mă poate ajuta,dar nu m-a privit in ochi. Ziua următoare a venit el la mine in clasa, făcându-se că se uita dupa cineva.Credeti că mă place? :*

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Da, te place. Isi face de lucru pe langa tine, dar e timid. Incearca sa faci tu primul pas. Spre exemplu cand devine serios in dreptul tau, fa tu o gluma cu el. Sau cere-i sa te conduca acasa intr-o zi cand terminati la aceeasi ora.

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

Din pacate ai pierdut o ocazie foarte buna. Cand a venit el la tine in clasa ai fi putut sa-i spui ca e randul tau sa-l ajuti. Ar fi fost perfect pentru spart gheata.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

100 %

| QeenLiz a răspuns:

Da dar poate și el este la fel de timid ca și tine și de aceea nu îți zice direct. Cu toate ca este evident pups :*