| andradapop21 a întrebat:

imi place de un baiat, cineva le-a pus niste intrebari jignitoare despre el pe ask unor prieteni de ai lui, el crede ca am fost eu,i-am dat cerere pe fb, insa nu mi-a acceptat-o, cand i-a murit cineva drag i-am scris :condoleante, el mi-a raspuns, de ziua mea, el statea pe o banca cu un prieten de al lui si i-a spus ca e ziua mea, cred ca stie cateva lucruri despre mine si din cate stiu el le povesteste mult despre mine prieteniilor lui, cand il vad pe strada se uita uneori la mine, uneori se uita drept in fata, il vad de des pe strada avand in vedere ca stam aproape unul de celalalt, il vad des si prin zona in care stau eu, nu stiu ce sa cred, ma place sau nu, avand in vedere ca nu se baga in seama cu mine? oare e timid? ce sa cred? Helpp! DAU FUNDA la cel mai bun raspuns

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Cred ca te place dar e timid. Ai insa o problema cu acele intrebari. Poti aranja cu un prieten comun sa ii spuna ca nu ai fost tu. Dupa ce se rezlva aceasta problema, intreaba-l daca nu ar fi interest sa iesiti impreuna in vacanta asta. Gaseste o forma atractiva gen "am putea sa facem aceasta vacanta mult mai interesanta impreuna".

| Lioana a răspuns:

Baiatul e timid sau nesigur pe el. Sau poate nu stie ce vrea. Poate nu vrea nimic. Doar priveste de la distanta. Ar trebui sa spui mai multe despre voi. Sunteti colegi, vecini sau unde v-ati cunoscut? Cati ani aveti? Sunteti amici sau straini unul fata de altul?

| andradapop212 a răspuns (pentru Lioana):

Nu suntem colegi, nici vecini, stam destul de aproape, de ex: eu stau pe strada la numarul 27 si el la 17 laughing la handbal, suntem straini, de fapt ne stim, dar nu ne salutam, eu am 14 el are 16

| Ketch a răspuns:

Cel mai bine este ca, atunci când îl mai vezi, să îl întrebi,, Îți place de mine?'' și afli. Cel mai simplu mod, acesta ar fi. Evită complicațiile și fii directă! Dacă îl iubești cu adevărat, trebuie să îi spui.