| steffz1 a întrebat:

Imi puteti spune niste subiecte de discutie pe care le-as putea avea cu o fata pe facebook, despre ce sa vorbesc, ce sa o intreb.? As vrea sa vorbesc mai mult cu ea dar nu prea gasesc ce, discutia se termina repede de obicei. Tin sa precizez ca nu avem 10-12 ani, avem amandoi peste 17 ani..

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Vorbeste despre ea. Vrei sa o cunosti cat mai bine, mai ales daca ai in plan o eventuala relatie, plus ca fiecarui om ii place sa vorbeasca despre sine deci fata se va simti bine. Afla ce ii place sa faca. Afla ce filme, spectacole, carti, muzica ii plac. Afla unde ii place sa iasa. Pune-I intrebari din care sa afli ce fel de om este (poti comenta cu ea evenimente curente si ii poti cere parerea).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă şi ea are chef de vorbă, discuţia va veni de la sine.
Nu-i pune întrebări mereu că va deveni un interogatoriu şi nu cred că o să-i placă.
Pui o întrebare, doua şi de aici dezvolţi un subiect, iar din ăsta poţi da în alte discuţii.
Sau ceva gen " zi-mi despre tine ", " povesteşte-mi ce-ai făcut azi" etc.