| DirviziuQ a întrebat:

In postarea anterioara v-am zis despre faptul ca m-am certat cu cineva iar ea a zis sa o las. Pana la urma am facut eu primul pas si am intrebat-o cum este si daca mai suparata pe mine(desi nu cred ca am gresit cu ceva de data asta dar nu conteaza). Mi-a raspuns normal zic eu, mi-a spus ca nu mai este suparata, insa eu nu o cred. Mereu eu deschid conversatiile, niciodata ea, iar de atunci nu m-a intrebat deloc cum mai sunt. Imi raspunde sec si intr-un fel in care sa nu continuam conversatiile. Pur si si simplu eu o intreb ceva, ea imi raspunde si gata. Nu putem vorbi fata in fata pentru ca e plecata toata vara asa ca vorbim prin mesaje. Am impresia ca vrea sa incheie subtil legaturile cu mine si ca prin faptul ca eu tot incerc sa vorbim doar o incurca. Voi ce ziceti, mai are rost sa incerc sa vorbesc cu ea daca practic nu ii pasa de cum sunt eu? Cel putin mie asta imi inspira.

4 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Eu unul sunt de parere ca ea inca sufera dupa ce v-ati certat chiar daca zice ca nu mai este suparata. Incearca sa-si clarifice sentimentele si toate cele... Eu unul zic ca mai are rost sa vorbesti cu ea cel putin pentru inca putin timp pentru a-i da timp sa-si revina daca are de gand s-o faca. (Adica sa fie asa cum era cu tine inainte...)
Daca iti mai pasa de ea atunci nu o lasa! Daca nu atunci fa ce vrei, este viata ta pana la urma...

| SergiuBoss11 a răspuns:

Cand iubesti mult pe cineva nu poti sa stai fara el, scuze.probabil a si cautat un pretext sa va despartiti desi stie ca esti nevinovat.intreaba daca mai vrea sa continuati, simplu.

| AndraAndrada2000 a răspuns:

Cel mai bine intreab-o pe ea daca te mai iubeste sau nu.

| LoveBlueSky a răspuns:

Buna!

Parerea mea este ca ar trebui sa incepi sa vorbesti despre cearta voastra.Nu stiu detaliile dar cred ca ar trebui sa rezolvi problema de la radacina. Stiu ca ar putea suna gresit dar trebuie sa va rezolvati intelegerea iar apoi sa treceti mai departe, in caz ca mai tineti unul la altul. Presupun ca asa, ea poate spune mai multe detalii in legatura cu supararea ei. Daca asta nu merge, te sfatuiesc sa nu o mai suni ceva timp, sa vezi daca ii pasa de tine si te suna... Faci cum crezi mai bine!
Sper ca o sa lamuriti!