| Magical a întrebat:

Buna TPU
. intrebarea aceasta este mai mult pentru fete. daca ati munci toata ziua si seara va veni sotul acasa si-ti va zice " dar ce chiar azi nu ai putut face mancare" voi ce ia-ti raspunde. pentru cel mai bun raspuns

11 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Da,si femeile au dreptate, nu neg.Insa nici ca barbat nu e usor la munca in stres, nu zic ca e usor sa fi femeie. Uneori mai avem si noi 'pase' proaste.Cam aceleas pase 'proaste' care le aveti voi cand sunteti la rosu laughing) Oricum, in o familie trebuiesc impartite sarcinile.Se spune ca in o familie barbatu e capul, si femeia e gatul.Trebuie egalitate, respect si multa iubire, doar ca uneori mai ies si scantei.Eu ca barbat pot spune ca nu mar deranja sa imi ajut sotia(asta cand o sa am)Pentru ca faci unele lucruri din dragoste, cand esti alaturi de persoana iubita, mai discutati si etc.Mai radeti, glumiti, nu trebuie sa luam totul exact asa cum e, viata e scurta.(poate prea scurtasad )

| AnaBejenaru a răspuns:

I-as spune sa isi faca bagajele si sa se duca la maicasa.

| grab a răspuns:

Cel mai bun raspuns este sa mergeti impreuna la Carrefour si sa cumparati de acolo mancare gatita de-a gata.

| AliGab a răspuns:

"Pai tu de ce nu ai venit mai devreme acasa sa ma ajuti ca asa cum ai muncit tu am muncit si eu?"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu i-as zice ceva de genu` XD : ' ai grija, cand trezesti creatura din mien e bai. ' XD

| Me01 a răspuns:

Un sot iubitor si înțelegător nu ar întreba asa, frumos ar fi sa te fi întrebat, ce mâncăm azi? As fi fost la fel de răutăcioasă si as răspunde ca am doua mâinii si nu am stat degeaba toată ziua.

| vioricavio a răspuns:

Poate uneori barbatii nu stiu cata treaba are o femeie de facut intr o casa si de aceea nu inteleg cum nu ai avut timp sa faci si o mancare.Trebuie sa i explici acest lucru poate data viitoare te va ajuta sa faci o mancare eventual decat sa te critice.

| Unicubeii a răspuns:

Eu i-as spune sa vina el sa ma ajute la treaba, cu geamurile, cu tot, si dupa sa faca mancare.

| DewLoWoofy a răspuns:

I-ati*.
Eu i-as spune sa comandam pizza sau ca am planuit sa mergem in oras la un restaurant. :3 sau ca as vrea sa gatim. ceva impreuna.

| Ea_Andre_2000_byBq a răspuns:

Am preferat sa facem impreuna

| lovelina a răspuns:

Eu i-as spune uite daca am muncit toata ziua, am lustruit casa.tu ce crezi ca intr o zi dovedesti tot, sa spli, sa cureti.si fai atunci repede o mincare si buna si sanatoasa