| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Elle si am 13 ani. Vroiam sa pun o intrebare s va rog frum sa mi raspundeti cat mai repd. Deci. ce se int daca eu sunt cu cineva de 2 saptamana [ desi, ne placem de mai mult timp dar doar de 2 saptamana am aflat asta si acum sunt cu acel baiat ] Intrebarea mea e; ce s int daca am emotii ca el a zis ca vr s ma sarute... si eu nu stiu sa ma sarut... chiar mi-e frica si am mari emotii pentru ca nu m-am mai sarutat niciodata pana acum si chiar nu stiu ce s fac. Sfaturi va rog? Dau fundiiitsa :*:*

Răspuns Câştigător
| cristinaxt a răspuns:

Nici nu-ti dai seama cat de usor e sa saruti... Inchizi ochii si totul va decurge de la sine, garantez asta, asa ca fara emotii si nu uita sarutul e atat de adorabil si simplu etc etc ca nu te vei mai satura de sarut. pupici

8 răspunsuri:
| Bunny a răspuns:

Esti cu el dar nu v-ati sarutat? unde esti cu el? pe casa?laughing Mai ai timp.inca esti mica de relatii.Acum e doar de dragul de a fi cu cineva ca e la moda. In legatura cu sarutul propriu-zis, ramane la alegera ta daca esti pregatita sau nu.Si cand s-o intampla improvizezi.Doar nu crezi ca iti zice cineva fa asa si asa.Te lasi dusa de val si gata.Nu trebuie sa ai emotii din cauza asta. Succeshappy.

| Silvia_6960 a răspuns:

In primul rand nu cred ca a se saruta inseamna neaparat ca exista o relatie, o relatie inseamna mult mai mult decat asta, dar in finelaughing.
Este o dorinta normala. Si stai linistita, primul sarut este mereu cel care ne pune in cap cele mai multe dubii, dar stii ce? Numai gandi atat de mult, vei vedea ca atunci cand se vor crea conditiile perfecte, iti vei dori chiar tu sa ii intalnesti buzele. Nu este nicio problema daca nu ai mai sarutat, e un inceput pentru toate nu? Stai linistita, inchide ochii, si vei sti ce sa faci.:*

| PrecioussGirl a răspuns:

Te lasi purtata de val si faci si u km face si el si gata.hee hee

| Sky_6013 a răspuns:

Oo,buna! Si eu am avut aceeasi intamplare cu un coeg. Primul sarut este ceva foarte dragut, firav si inocent. nu trebuie sa te ingrijorezi pentru ca pur si simplu nu exista niste regul. Nimeni nu iti poate spune sau explica cum sa te saruti este ceva ce vine din simturile tale. happy

| ema_9499 a răspuns:

Bune Elle esti destul de micuta, oricum pentru ati saruta iubitul nu este o regula sau nu este un mod de a spune"saruta-l asa sau asa", cand il vei saruta prima data va fi frumos si vei fi tu cea care va vedea cum se saruta "sarutul nu se poate explica" oricum este ceva superb si romantic, oricum inca sunteti mici, bafta! mult succes!

| Christtine a răspuns:

Faci ce face orice fata... te iei pur sh simplu dupa elhappy o sa fie frumoshappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gasesti pe goagal, ce e sarutul si cum se face.da un clic.

| ĔℓѕιιDăăSmileee a răspuns:

Va multumesc foarthe moooolt pentru raspunsuri. :* sunt total d akord happy