| Chimied a întrebat:

Buna tpu.Multi dintre prietenii mei fumeaza, si acum parintii mei cred ca si eu fumez. Nu este adevarat, chiar nu fumez. Nu m-au vazut/mirosit niciodata.Nici nu imi mai da bani, spun ca imi cumpar tigari de ei. Am incercat sa le explic, dar nu ma cred. Ce as putea face sa aiba incredere in mine?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Schimba-ti anturajul, fa-ti niste prieteni langa care sa fii mandru ca stai, nu unii de care sa-ti fie rusine.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Tu stai cu cei care fumeaza si hainele capata mirosul tutunului/explioca-le ca nu este adevarat si ca te poate duce la un control sa le dovedesti ca zici adevarul.dar in momentul care un parinte se indoieste de copil, inseamna ca ai facut ceva si parintii si-au pierdut incredererea in tine.
O zi bunahappy

| mgtow a răspuns:

Sa nu mai iesi cu fumatori, stai in casa cu parintii si o sa te creada

| miolina a răspuns:

Au fumat si parintii tai? Incercare toti trei la prima tigara impreuna sa va vedeti ce reactie are fiecare.

| Fatamuntilor a răspuns:

Probabil hainele tale miroas daca stai in preajma fumatorilor.
Ii poti spune sa te controleze in geanta, buzunare ca sa vada materilaul,, incrimator''
Adu cativa prieteni ca stea de vorba cu parintii tai.
Increderease castiga in timp.

| Radu284 a răspuns:

Le spui ca daca nu au incredere in tine, si te acuza fara nicio dovada concreta, atunci nici tu nu o sa mai ai incredere in ei, si fa-le si tu la fel. Acuza-i ca se insala unul pe celalalt, etc.

| AtateaConditii a răspuns:

Pune-i sa ii interogheze pe prietenii tai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti zic eu ce sa faci. Spui parintilor asa: Hai mai mama si tata sa-mi faceti niste analize de sange si la plamani.Un doctor poate spune daca fumezi sau nu fumezi. Si gata, odata convinsi, nu vad ce-i mai retine.

| 1cristian1990 a răspuns:

Ce naspa, am fost in aceiasi situaie doar ca pe mine m-au crezut! Toti prietenii mei fumeaza! Du-te si spune-le, vorbeste deschis cu ei, mama, tata vreau sa aveti incredere in mine ca nu fumez si sa nu va mai ganditi, ati crescut un copil responsabil, care are grija de sanatatea lui si cunoaste adevarata valoare a banilor munciti pe care nu as putea sa ii dau niciodata e tigari sau sa imi bat joc de munca voastra! Nu vreau sa chem pe nimeni sa va demonstreze ca nu fumex, vreau sa aveti incredere in mine! Vreau de aici incolo sa vorbesc deschis cu voi si sa fiti mandrii de mine! Cred ca adevaro-psihologia asta va merge, incearca! Daca nu, apuca-te de fumat si gata laughing pune-te la masa in bucatarie, aprinde o tigare si fumeaza si spune-le, vedeti, acum fumez!

| Andreea555012 a răspuns:

Nu mai sta așa mult timp pe lângă prietenii tai ( chiar dacă știu ca e greu ) sau spune-i unui prieten sa le explice ( deși părinții din ziua de azi nu mai prea au încredere nici in prietenii copilului lor nici in propriul copil )

| OtakuShoujo a răspuns:

O situatie asemanatoare a avut si prietena mea cea mai buna cu o fata de pe strada ei. Poti suna pe cineva care te-a vazut ca esti "curat" cum ar fi profesori.In cel mai rau caz, trebuie sa nu mai vorbesti o perioada cu prietenii tai pana se linistesc apele.