| Ralucutzadulcica1999AnimeRaluADELARaluAde1999 a întrebat:

Nici nu știu cum să spun asta. OK, aveți dreptul să spuneți că sunt nebună, haotică, etc. laughing

Prietena mea cea mai bună s-a mutat anul trecut in alt oraș (TG.Mureș) și ținem legătura. Cu ea in clasă are un băiat pe care il place, mi-a dat FB-ul lui, in fine, nu asta contează. Are un frate mai mare, căruia i-am găsit FB-ul, i-am dat cerere, știți voi, dar incet incet am inceput să il plac am vorbit cred că o dată cu el... Știu ce gândiți, tipii de pe internet sunt periculoși și nu știi niciodată peste ce dai, dar având in vedere că am intrebat-o pe prietena mea despre el, mi-a relatat și părțile bune și cele rele, mi se pare că e un tip normal, știți la ce mă refer. dar mi-am dat seama că e imposibil (intr-un fel) să il cunosc sau să ne imprietenim, așa că am incercat să scap de 'pasiunea' asta, am reușit să nu mă mai gândesc puțin timp, iar acum simt că nu mai pot scăpa de gândul la el.
Nu mi-am mai făcut speranțe dar pe zi ce trece nu mă pot abține și o intreb pe prietena mea tot mai multe lucruri despre el, ii vizitez contul de FB din ce in ce mai mult.
Ce sfat mi-ați da?
*ok, știu, „ce intrebare proastă"*

7 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Iti complici viata singura. Eu cred ca ai format o oarecare obsesie pentru el si atat. Tinand cont si de distanta dintre voi, nu ced ca are vreun rost sa te implici si sa suferi.

| sabin89 a răspuns:

Intrebarea nu e proasta, dar e putin inexplicabila. Nu sunt destui baieti in localitatea unde esti tu? De ce sa "sari gardul", cautand straini? Cei pe care ii vezi la scoala, pe stada...sunt mult mai aproape de tine. Este mai usor sa afli detalii despre ei (si ei despre tine), iar in felul asta riscul sa ai surprise neplacute va fi mult mai mic. Daca fugi de astia si cauti altii mai de departe, ceva nu e in regula cu tine, cu personalitatea ta. Fie ai niste defecte, pe care astia din jurul tau le stiu, iar tu speri ca cel de la distanta e mai greu sa le afle; fie ca ai visuri nerezonabile, considerand ca cioara de pe gard e mai de valoare decat vrabia din mana; fie ca nici tu nu stii ce vrei.
Eu zic: forget about that guy, aduna-ti gandurile, analizeaza corect lucrurile, fa schimbarile de personalitate necesare si orienteaza-te spre o relatie in comunitatea ta, asa cum fac majoritatea tinerilor. happy

| Denly a răspuns:

Poate ai ghinionul să te îndrăgosteşti repede.

| Carla01 a răspuns:

Vorbiţi pe facebook şi poate, poate laughing,(scuze), păi poate că şi el te place n-ai de unde să şti dacă nu încerci să vorbiţi. Dacă el stă în Tg. Mureş tu unde stai, nu vă puteţi întâlni? L-ai văzut vreodată în realitate? Te întreb asta pentru că am văzut pe facebook n băieţi frumoşi, dar în realitate nici nu zici că sunt ei laughing

| Ralucutzadulcica1999AnimeRaluADELARaluAde1999 explică (pentru Carla01):

Și eu ca nebuna, nu l-am văzut in viața mea. laughing

| Carla01 a răspuns (pentru Ralucutzadulcica1999AnimeRaluADELARaluAde1999):

Poate el e altfel, poate chiar e ca pe facebooklaughing :*

| Ralucutzadulcica1999AnimeRaluADELARaluAde1999 explică (pentru Carla01):

laughing Forbidden love story.