| DutzaDiia a întrebat:

Buna,TPU. Nu obisnuiam sa pun intrebari despre viata mea personala. oricum. Am observat ca mama tot primeste telefoane si mesaje si spunea ca sunt de la o colega. Ok,pe asta am crezut-o. Pe Facebook primise un mesaj cu "Ce faci,iubire?" intr-o zi,ceea ce m-a cam pus pe gânduri. După, acel individ ii tot trimitea poze legate de iubire. Nu i-am spus mamei mele nimic. Intr-o zi începuse sa vorbească la 00:00 noaptea la telefon si cică tot o "colega" este. Infine,după câteva insistente de-ale mele a închis. Mie mi s-a părut ca e o voce de bărbat,dar sustinea ca e femeie. După vreo săptămână,am fost la hipermarketul unde lucrează mama,împreună cu tatăl meu. Acolo îl văzusem pe tipul care ii trimetea mesaje (îl recunoscusem din poza de pe Facebook) si când i l-am arătat mamei a zis ca nici nu-l stie si când i-am reamintit de acele mesaje mi-a zis "Asculta-mă,nu am o minte de copil,cum sa-l insel pe taica-tău, am aproape 40 de ani,plus ca am o familie,Doamne ce minte ai". Nici nu stiu ce sa cred. Adică,e totul in mintea mea,sau mama chiar îl iseala pe tata? Si primise zilele trecute un mesaj cu "Sa fii fericita cu alegerea făcută" si când i-am zis mamei a zis ca nu stie la ce se refera individul ala. Va rog, dati-mi un sfat. :'(

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu cred ca va fraierit pe amandoi si ea continua sa isi faca de cap cu ala, nu are cum sa nu fie insistent omu daca ea continua sa tina legatura pe telefon si fb cu el, poate mai incolo va dati seama de minciuna care v-a traso peste fata

| ascovit a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa vezi cum vor decurge lucrurile de acum in colo.
Din descrierea ta, mama ta pare sa il fi inselat pe tatal tau. Ultimul mesaj insa trebuie sa te puna pe ganduri. probabil tipul respecctiv a pus o sa aleaga intre el si familie si ea, dupa cum pare, v-a ales pe voi. So. e posibil sa regrete ceea ce a facut si acum pare(din mesaj) ca vrea ca totul sa revina.
Problema asta ar trebui ca mama ta sa o discute cu tatal tau, nu cu tine ( n offence). Nu stiu ce sfat sa iti dau, e destul de aiurea pentru un copil sa afle de infidelitatile parintilor, dar o sa afli atunci cand ai sa cresti ca monotonia isi mai are cuvantul in vietile oamenilor.
Sper ca totul sa fie bine in cele din urma.
Sarbatori fericite!

| SkyPilot a răspuns:

Pare sa fie ceva real, nu pare sa fie doar in mintea ta. Nu poti sti cat de departe s-a mers, poate ca individul doar incearca ceva, dar e clar ca mamei tale nu-I displace atentia daca nu i-o taie. Pe de alta parte daca isi permite sa-i spuna "iubire"... nu stiu.
Imi pare foarte rau pentru tine, esti intr-o situatie foarte dificila. Ce ai putea face depinde foarte mmult de varsta ta si de situatia concreta din familia ta.

| Felys a răspuns:

Posibil sa existe o idila intre cei doi, totusi daca vrei sa asisti la un divort al parintilor nu ai decat sa nu iti tii gura, dar daca vrei sa eviti asa ceva ar fi mai bine sa te faci ca nu vezi ca poate ii trece si isi revine la normal

| frostxtq a răspuns:

Din pacate probabil ca a intentionat sa aiba ceva cu domnul respectiv dar din acel mesaj inteleg ca mama ta a ales pana la urma familia in detrimentul unul amant.
Poate a fost doar o ratacire de moment, s-a simtit bine ca e placuta si de alt barbat dar totusi s-a gandit la familia ei.

| DutzaDiia explică:

Da,dar daca Doamne fereste e sa fie adevărat (sper din tot sufletul sa nu), de ce? Mama si tata se iubesc extrem de mult, se inteleg extraordinar de bine. Totul e din ce in ce mai bine. Si mama am văzut ca i-a zis tipului ăluia s-o lase in pace ca nu-l cu cunoaste. Si atunci când vorbise la telefon, a vorbit cu seful ei pentru ca a iesit la munca mai devreme. Adică. De ce? Ohh. Mama a zis ca mă iubeste si pe mine si pe tata, si nu ar fa e niciodată asta. Sper doar sa fi inteles eu gresit. happy

| SkyPilot a răspuns (pentru DutzaDiia):

Acum chiar ca este confuz ce ne spui.
Poate ca tipul respectiv incearca si este insistent. Mama ta ar trebui sa taie de la radacina ceea ce se intampla.
Si eu sper sa fi inteles tu gresit.

| DutzaDiia explică:

Am discutat cu mama si cu tata după ce publicasem întrebarea, si tata a purtat o discutie cu mama (la care din bun simt nu am asistat) si am auzit ca totul este ok. Adică, o cunosc pe mama. Nu e genul de femeie care sa facă asa ceva. Totul s-a clarificat. Sincer, si eu mai inerpretez lucrurile fără sa.le analizez. Va multumesc tuturor pentru mesaje. Se pare ca totul este bine. Sărbători fericite. Va multumesc încă o data.

| DiamondsShine a răspuns:

Mă bucur că nu este adevărat, dar totuși, din ce ai povestit tu aici este posibil ca mama ta să-l fi înșelat pe tatăl tău măcar o dată.

| Adii_Adii_1996 a răspuns:

Din pacate, dupa descrierea ta, da. Imi pare rau pentru tine...