| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
prietena mea cea mai buna mi s-a plans ca nu isi gaseste loculnin clasa, cu toate ca amandoua ne stim colegii din clasa 1. Mi-a mai zis ca,cateodata,se simte apropiata si "importanta",gen ca toti o baga in seama sau ca vorbeste cu toti,dar cateodata o vad si eu mai retrasa, gen in pauza nu prea iese din clasa. Ce ma sfatuiti sa-i zic? Sunt ingrijorata crying

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Doamne fereste ce motive de copii sa te simti ingrijorata.

| anonimg a răspuns:

Este normal să trecem prin diferite stări si situatii. Ce îi poti spune estte ca e timpul sa Îl caute pe Dumnezeu. Si la cel trebuie să faci si tu.

| SkyPilot a răspuns:

Nu cred ca ai motive de ingrijorare. Cand e mai retrasa, incercati sa o bagati in seama, mergeti si intrebati-o ceva.

| az123 a răspuns:

Salut
greu de spus ceva direct, deoarece motivele pot fi multe, spre ex: doreste intodeauna sa fie in centrul atentiei, (ceea ce nu e o calitate buna), sunt unele efecte a adolescentei, sau sunt unele stari emotionale, etc. dar nu putem intotdeauna sa asteptam ca noua sa ni se acorde toata atentia iar noi sa nu oferim nimic altora, nu-i asa? in e ceva normal sa avem momente cind nu ne simtim bine sau nu avem dispozitie de a fi in companie, este bine ca sa avem momente de a fi singuri.
Daca e vorba de singuratate, aici sunt unele idei interesante>
http://www.jw.org/......guratatea/

| Elenutzaelena a răspuns:

Incearca sa le spui colegilor tai sa vina sa stea sau sa vb cu ea sau daca chiar suneteti prietene stai o perioada doar cu wa funda?