| cookieshor a întrebat:

Prietenul meu in ultima vreme ma ignora... a schimbat nr de telefon citeste mesajele care le las pe facebook dar nu raspunde la ele. Nu stiu ce sa mai fac.
Nu vrea sa vorbim dar teoretic inca suntem"intr-o relatie".
I-am scris pana si o poezie pe care am postat-o pe peretele lui:

Doar Tu

Tu ești apa, eu pământul
Eu sunt foc, iar tu ești vântul
Eu sunt marea, tu nisipul
Ești și vocea și cuvântul.
Care-n mine acum răsună
Când răsare mândra lună.
Din stele-ți împletesc cunună
Fie ploaie sau furtună
Vreau doar să fim împreună
Fără certuri și minciună.
Doar tu ești cel pe care îl iubesc
Așa că-ncerc să îți vorbesc
Puțin să te păcălesc
Inima să-ți dăruiesc.
Dar oare vrei să o primești?
Când tu deloc nu îmi vorbești?
Și mereu mă cam eviți,
Uitând că suntem iubiți.
Doar tu ești raza mea de soare
Nectarul dulce, o licoare.
Doar tu ești al meu univers
Cel la care mă gândesc.
Aș vrea doar să-ți dovedesc
Că doar pe tine te doresc.
În fiecare dimineață,
Când te vei spăla pe față
Apa ce te va atinge
Pe gât ți se va prelinge
Și sper că te va convinge
Că sufletul acum cu sânge
A început iarăși a plânge.
Dar știu că dragostea învinge
În inima ea te atinge
Și mă face a simți
O iubire ce-ntr-o zi
A început să se destrame
În mii și mii de epigrame.
Dar tu rămâi tăcut și mut
Aș vrea acum să te sărut
Și încep din nou să plâng
Căci la piept vreau să te strâng.
Să-ți spun cât de mult TE IUBESC
Prințul meu cu chip ceresc!
Oare eu te cuceresc?
Sau poate crezi că sunt nebună?
Nu ți-am zis nici o minciună.
Doar tu ești vis, dar și coșmar
Potirul dulce cu nectar.
Tu ești floarea florilor
La lumina zorilor
În absența norilor.
Doar tu ești zeul meu sublim
Aș vrea în lume să fugim
Împreună ca să fim
Al meu dulce serafim.
Dar oare asta vrei și tu?
Spune da sau spune nu.
Te aștept să fii din nou...
Doar tu!
Ce reactie credeti ca va avea? De ce se comporta astfel?

13 răspunsuri:
| Smurf a răspuns:

Poezia incepe bine! Doar incepe bine si continua cam prost...in fine.Pai,asta e relatie? El a fost in spital inconstient si tu nici macar nu stii daca a iesit sau ce face? Nu vorbiti la telefon? Este relatie doar in capul tau si pe facebook happy. Lasa-l in pace, ca se vede cata treaba are el cu tine si scoate-ti singura relatia.Te agati de un fir de paianjen.

| SunnyDay88 a răspuns:

Ai postat poezia ca sa-ti apreciem noi creativitatea?

in rest... teoretic si eu sunt crestin ortodoxa, practic sunt liber cugetatoare. vezi diferenta?!

nu te mai umili tragand de maneca un baiat care nu mai e interesant absolut deloc de tine.

| cookieshor explică (pentru SunnyDay88):

Marea problema e ca a fost in spital si nu stiu daca a iesit sau nu eu doar ce vad activitate pe fb... Daca vroia ca totul sa se termine nu putea sa scoata relatia de pe facebook?

| SunnyDay88 a răspuns (pentru cookieshor):

N-am inteles cum si de ce a ajuns in spital

totusi daca el nu te vrea langa el poate ar fi cazul sa te opresti din sunat si cautat in disperare. ai si tu o limita. poti doar sa-i trimiti un mesaj in care sa-i spui ca speri sa se faca bine cat mai repede si ca astepti sa te sune cand va dori. si sa termini in rest cu al mai cauta.

| cookieshor explică (pentru SunnyDay88):

Nu este atat de usor pe cum vorbesti. Tu ai renunta asa de usor? Si relatia este foarte reala doar ca dintr-o data s-au rupt brusc toate, iar lui nu ii sta in fire sa nu dea nici un semn.ar fi spus clar in fata :" Totul s-a terminat"! Daca iau o decizie fara sa vorbim de capul meu apoi imi va reprosa ca nu am incredere in el. Iar la spital a ajuns deoarece a suferit un accident de masina.
M-am dus a 2 a zi cum am aflat, am vrut doar sa-l vad, iar a 2 a oara nu era nici la spital nici acasa. Nici prietenii apropiati nu stiu nimic de el. Eu nu il caut ca disperata. NU mi-a dat papucii si eu tot il caut ca proasta. El pur si simplu a avut sau are niste probleme si eu imi fac griji.

| SunnyDay88 a răspuns (pentru cookieshor):

Nu trebuie sa iei absolut nici o decizie singura. trebuie doar sa-l lasi pe el sa vina la tine si sa te caute cand considera el ca e cazul. pana atunci linisteste-te si fa altceva, dar nu-l mai cauta ca disperata. nu te pune nimeni sa renunti tu la el, ci doar ti se cere sa astepti si sa nu te mai comporti asa obsesiv. ce simti tu nu e dragoste, e dependenta si intr-adevar, la o dependenta nu poti renunta asa usor, fara sa nu te zbati.

| cookieshor explică (pentru SunnyDay88):

Iti multumesc mult!

| NemNUZ a răspuns:

E foarte enervant cand cineva nu te lasa in pace, lasa-i timp nu il tot bate la cap, o sa isi revina daca te iubeste, daca nu asta e, nu te merita.

| lumy4u a răspuns:

Frumoasa poezie..pai daca a fost in spital, de ce nu ai fost la el in vizita? daca nu stii daca a iesit, du-te la spital si afla, sau du-te la el acasa! vorbeste cu el fata in fata nu pe facebook! astea sunt copilarii

| cookieshor explică (pentru lumy4u):

Am fost la el acasa si nu era nimeni, iar la spital cand am fost am tat langa el f putin cand era inconstient, dar acum nu stiu in ce stare este...

| lumy4u a răspuns (pentru cookieshor):

Eu zic sa mai incerci sa mergi din nou la el acasa, vb cu parintii lui sau oricine din familia lui, intreaba de starea lui

| SuruuChan a răspuns:

Esti o fata... prea afectuoasa, ca si mine de altfel. Mi s-a intamplat acelasi lucru si crede-ma, trebuie sa ii dai putin timp sa respire. Nu il mai bate la cap pentru ca are si el problemele lui. Cat despre poezie... Sterge-o! Dupa parerea mea este mult prea exagerata poezia pentru un simplu prieten. Si am vazut ca este in spital, deci cel mai bun lucru ar fi sa ii trimiti un mesaj cu "sper sa te faci bine". Nu stiu cand a fost pusa intrebarea aceasta, dar in orice caz daca ti se mai intampla asa iti recomand sa faci cum ti-am scris. Bafta!

| David1994 a răspuns:

Va crede ca esti o disperata happy. Lasa-l in lumea lui. nu il mai baga nici tu in seama. daca nu vine la tine inseamna ca s-a terminat. daca vine e punct pentru tine ca iai aratat ca si tu poti fii indiferenta