| anonim_4396 a întrebat:

Bună,TPU! :*

Sper să mă puteţi ajuta! Anul trecut a venit un tip nou la noi în liceu şi de fiecare dată când mă vedea zâmbea la mine, dar nu m-a băgat niciodată în seama.Ma rog...îmi place foarte mult tipul si mie.De cand am început noul an,la fel.E numai un zâmbet când mă vede,roşu în obraji, iar când se apropie de mine încearcă să pară serios.Am aterizat pe la el prin clasa si imediat m-a reperat si m-a întrebat cu ce mă ajută.Ziua următoare a venit el la mine în clasă. Timp de vreo câteva zile ne tot întâlneam întâmplător prin liceu şi zâmbea asa dulce.La vreo săptămână, eu aveam treabă cu proful de sport si avea si el ora în sală atunci. Când m-a văzut m-a examinat de sus până jos şi îi sclipeau ochii şi avea buzele întredeschise.Am stat eu pe acolo, el tot pe lângă mine.Am trecut de 2 ori pe langa el în acea zi si facea:muah! muah!, dar nu am putut sa stabilesc contact vizual cu el.Credeţi că mă place? Cum pot să îi arăt că mie îmi place de el?

7 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Ia in considerare faptul ca din cauza entuziasmului tau, poti interpreta lucrurile, atribuindu-le valori simbolice eronate. De exemplu, posibil ca el pur si simplu sa-si fi indreptat privirea spre tine, iar tu sa o descrii ca examinandu-te de sus pana jos cu ochii sclipindu-i. Fa-ti curaj si saluta-l de acum cand il intalnesti, stabileste contact vizual, intreaba-l ce mai afce si cam atat. Daca te place te va aborda si in alt fel.

| Wo0W a răspuns:

Fa tu primul pas... poate e mai timid cine stie sau ii e frica ca il vei refuza nu astepta poate va fi ceva frumos

| katalina2 a răspuns:

Eu cred ca deja stie ca il placi daca ati ajuns la stadiu asta de privit... probabil ca si el simte la fel pentru tine...dar asa cum.nu stii tu sa te apropii de el nu stie nici el...mai ales ca baietii au o problema in a nu fi refuzati si le e teama sa abordeze o fata. sfatul meu e sa continui asa sa te bucuri de flirtul asta pentru ca dupa liceu nu o sa mai ai ocazia. E cea mai minunata perioada. Eu zic sa astepti un balul bobocilor sau cv ocazie extrascolara ca sa ii spui ce simti. ppana atunci bucurate de fluturasi si fa cat mai mult posibil sa te intallnesti cu el in pauze. Zambeste catre el..sa nu pari inabordabila..si poate isi face el curajul sa vina la tine. bafta
draguta!

| JessicaStefana a răspuns:

Nu știu ce să zic... Băieții sunt foarte schimbători. Gesturile pe care le fac pot fi interpretate greșit (spun asta pentru că și eu am pățit la fel). O să vezi tu dacă își schimbă atitudinea față de tine. Poate iți va scrie pe facebook sau se va băga cu tine în seamă prin liceu...sau poate te place și este rușinos. Dar în niciun caz să nu pornești tu o conversație cu el.

| Alexandra15Ale a răspuns:

Heiii, andreevna :**. Si eu am trecut prin aceeasi situatie. Paii, nu stiu cum sa iti spun, dar... E EVIDENT CA TE PLACE laughing) :* Baietilor de obicei li se intampla asta cand le place mult de o fata. Ce trebuie tu sa faci e sa te bagi in seama cu el, sa ii zambesti, si sa ii raspunzi " avansurilor " lui. Probabil. va iesii o relatie din asta :*. Mult succes, draga mea! Si. asta a fost parerea mea, daca vei incerca sa o practici, voi fii incantata :*.

| Alexandra15Ale a răspuns:

Te place :* Te asigur, si eu am trecut prin asta si acum am o relatie frumoasa de aproape un an. :* Ce trebuie sa faci e sa ii raspunzi " avansurilor " lui si sa te comporti cat mai normal in preajma lui. daca nu te va accepta asa normala cum esti tu. nu e bun pentru tine! :* Si desigur. baga-te cu el in seama

| riana1234 a răspuns:

Pai incepe tu o conversatie cu el si dupa si daca incpeti sa vb mai mereu poate daca vrei ii zici ca iti place de el