| PopStarRock a întrebat:

happy Sunt clasa a 8-a si imi place de un baiat! Foarte mult! Noi spunem ca suntem cei mai buni prieteni pentru ca ne intelegem foarte bine. Dar nu stiu daca si el ma place! Cum sa fac sa aflu? Ne cunoastem de cand eram mici dar..imi este rusine sa il intreb daca ma place. Imi da-ti si mie un sfat va rog?happy

Răspuns Câştigător
| alessia_7452 a răspuns:

Intreaba-l daca lui i-a plăcut de vreo fata si daca zice da intreaba-l daca ii e apropiată si cum o cheama, atunci daca te place va zambi si poate iti va spune.

2 răspunsuri:
| az123 a răspuns:

Salut
stii, faptul ca iti poate zimbi, nu neaparat ca te place, nu vreau sa te supa cu asta, dar sa fii realista si sa nu iti faci poate iluzii care nu sunt reale, dar iti pot provoca durere. el poate zimbi deoarece se sfieste sa vorbeasca cu tine despre asa teme. ceea ce e stiut deja ca nu poate fi prietenie intre baiat si fata, deoarece mai devreme sau mai tirziu cineva va incepe sa aiba sentimente care nu vor fi sustinute si de celalalt. Si asa zisa "prietenie" se destrama. sper sa nu fie si cazul tau. Aici poti gasi unele idei despre problemele tinerilor:
http://www.jw.org/ro/invataturi-biblice/familie/adolescenti/
cele bune.