| CarameleCuLapte a întrebat:

sunt fata si am 12 ani iar tata are 4 frati (3 surori si un frate) in fine, una dintre surorile lui tata de cand era mica s-a imprietenit cu o fata de varsta ei (acum matusa mea si prietena ei au 42 ani) si prietena ei are o fata de 8 ani care a boteza-o matusa mea pe ea, si m-a botezat si oe mine, deci eu fata aia de 8 ani suntem ceva rude, asa si acum o saptamana a venit in tara din Franta o alta sora de-a tatalui (matusa mea) si matusa asta care a venit din Franta este foarte apropiata de parintii mei, vorbesc mereu in fiecare zi cand ea este in Franta, asa, si astazi matusa mea care a venit din Franta, cealalta matusa despre care v-am povestit, prietena ei si cu fata aceea de 8 ani (de fata asta eu sunt foarte apropiata ), ele 4 au fost astazi la piscina fara sa ma anunte si pe mine, mentionez ca de obicei ma anuntau, mai ales daca venea si matusa asta din Franta, si a fost, si pe mine sau pe parintii mei nu ne-au spus daca vin si eu, ca vreau si eu la piscina cu ele, si nu mi se pare corect, adica o ia pe fata aia de 8 ani (a fost la piscina si mama ei, adica prietena matusii) eu voiam sa ma ia si pe mine, de foarte mult timp astept sa mai mergem noi la piscina, iar azi ele au fost fara mine, voi ce credeti? Cum sa ii spun matusii sa ma ia si pe mine ca imi doaresc foarte mult, mai sunt cateva zile si se incheie sezonul de piscina si incepe si scoala, deci ce sa fac?

15 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Dar de ce nu te duci cu mama ta? de ce nu ii zici ei ca ai vrea si tu la piscina si rezolvi situatia.
Nu te du fortat acolo unde nu te doreste lumea.
O zi bunahappy

Răspuns utilizator avertizat
| caramela a răspuns (pentru CarameleCuLapte):

Degeaba ti-ai dorit tu, daca partea adversa nu au dorit sa te aiba in preajma.
Foarte urat din partea lor, ai demnitate si refuza sa te duci acolo unde te doreste.
Explica-i mamei oful tau si atat, nu merita sa suferi pentru cineva care nu te baga in seama.
O zi bunahappy

Răspuns utilizator avertizat
| caramela a răspuns (pentru CarameleCuLapte):

Aaa.poate au omis... poate se grabeau... daca simti ca nu esti marginalizata de ei, atunci treci cu vederea si ii atentionezi ca alta data sa nu te excluda.

Răspuns utilizator avertizat
| caramela a răspuns (pentru CarameleCuLapte):

Ma bucur pentru tine si traieste momentul la maxim happy
Distractie placuta happy

| doreal a răspuns:

Daca nu te ia matusa cu tine, mergi cu mama ta si ai incheiat povestea. Nu e obligata sa te ia si pe tine cu ea, poate ca a vrut sa mearga cu prietena ei sa mai povesteasca. Asta e.

Răspuns utilizator avertizat
| doreal a răspuns (pentru CarameleCuLapte):

Viata nu e corecta.

| n1445 a răspuns:

Cand te intalnesti cu ele vorbeste mai putin si daca te intreaba ce ai spune-le ca esti suparata pe ele ca nu te-au chemat cu ele la piscina

| mariaale a răspuns:

Du-te direct si spune-i ce vrei!

Răspuns utilizator avertizat
| ancaTLtulcea a răspuns:

Ai vazut? Totul e la timpul potrivit