| Lia223 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati...mama iar m-a batut cu cureaua la fundul gol fiindca am intaziat 2 ore.Am stat cu niste prietene si in loc sa vin la 19 am venit la 21.Mama a venit in camera, m-a dezbracat si m-a batut cu cureaua 10 minute si 10 minute cu nuiaua apoi m-a lasat sa stau in genuchi o ora.Ce sa fac sa nu ma mai bata?

23 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa asculti de ea

| ywar a răspuns:

Ai scapat ieftin!
Tu realizezi cate griji si-a facut biata femeie pentru ca tu nu ai vrut sa te intorci la ora fixata?
Cand o sa fii parinte ai sa intelegi!

| MistarGoGu a răspuns (pentru ywar):

Aici doamna a cam exagerat! E drept ca era îngrijorată dar cam dură. 10 minute de bătaie pentru întârziat a sărit rau calul! Mai intarzia si nepoata-mea jumate de ora sau 45 min dar primea maxim 10 PALME la fundul gol de la ma-sa *( matusa-mea ).

| Lawliet14 a răspuns:

Daca te bate des, suna aici, e gratuit si sunt specialisti care iti pot da sfaturi! http://www.telefonulcopilului.ro/

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Lia,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai fost bătută mult prea puțin pentru ca ai întârziat doua ore și tu te plângi ca mama ta Tea bătut doar cu 10 lovituri de nuia și 10 lovituri cu cureaua. Ar fi trebuit sa fi bătută mult mai sever și dacă ai fi întârziat un minut. De exemplu la mine mama mea mă bate de când aveam 5 ani prima data m-a dezbracata m-a legat de un scaun și M-a bătut 1 ora cu o curea uda și 1 ora cu o nuia uda (plângeam și țipăm de durere deoarece aveam numai 5 ani dar la sfârșit i-am mulțumit și i-am zis să-mi facă așa din orice lucru mărunt pe care îl voi face deoarece așa le voi îndrepta pe toate, însă oricum mi-a zis ca asta și avea sa se întâmple) cu timpul a început sa mă lovească mai tare, sa lungească bătăliile, sa folosească și alte obiecte ca: rigla, peria, mănuși de cauciuc(care dacă și le pune pe mâna dor mult mai tare decât mâna liberă), un bat decorativ care doare foarte tare așa ca ea îl folosește ca sa mă bată etc(evident toate obiectele ude deoarece așa doare mult mai tare) și in timp a început sași cheme și prietene(care sau înmulțit odată ce creșteam, acum sunt 12-13) și sa mă bată și ele deoarece făcea bătaia mult mai severa. Acum când fac ceva (de ex chiar dacă iau 9.90 la un test sau așa) ii zic ce s-a întâmplat.iar intr-o zi in care sunt liberă (deoarece o bătaie ca sta durează cam o zi) ea mă dezbracă și mă leagă de un scaun(acum am 16 ani dar încă face asta și sper sa o fac cât mai mult timp) își cheamă prietenele iar după ce ajung fiecare își alege câte un obiect îl uda și mă bate fiecare dintre ele pe rând cu obiectul ales timp de aproximativ 25 de minute, după ce toate termina de făcut asta încep sa mă bată toate in același timp aproximativ 4 ore. După asta mă dezleagă iau sforile mă duc la un birou (asta nu durează așa de mult deoarece când aveam 8 ani și ne-am mutat mama a făcut special o camera ca sa mă bată unde erau toate obiectele necesare ca sa mă bată) acolo mă leagă de el îndoită la 90 de grade cu fundul spre ele, acolo ba bat in jur de 3 ore toate cu obiectul ales. După asta mă dezleagă (și am uitat sa Menționez ca sunt legată deoarece durerea este atât de puternica încât mă zbat, chiar dacă eu sunt de acord ca primesc bătaie și este foarte important sa am ceva in gura deoarece este imposibil sa nu urli de durere la o Astel de bătaie)ma așez într-un pat unde mă leagă de el și fiecare își ia la alegere un obiect (dintre o curea sau o nuia evident ude) care trebuie ca pe rând sa mă bată cu ele pana le rup(in medie durează cam 10-15 min sa rupă un obiect pe mine dar doare cel mai tare deoarece acestea dau cât de tare pot pentru a reuși sa rula nuiaua sau cureaua chiar nu-s stiu de unde are mama atâția bani sa cumpere astea curele și nuiele deoarece foarte multe sunt rupte pe mine dar in același timp mă bucur ca mama investește bani in educația mea). Apoi mă așez pe rând pe genunchi fiecăreia unde sunt legată de scaunul pe care sta și ea cea pe care stau mă bate cu mănușa de cauciuc iar celelalte își folosesc restul obiectelor pentru a mă bate de la ea pe genunchi(stau cam 30 de minute pe genunchi fiecăreia). După ce am stat la fiecare pe genunchi merg intr-o parte a camerei unde tavanul este foarte jos mă așez in genunchi sunt legată cu mâinile de niște chestie din tavan iar cu picioarele de doua fotoli între care sunt așezată acolo mă mai bat toate odată timp de 2-3 ore dar făcând schimb de obiecte in acest timp. Apoi sunt dezlegata sunt Dusa intr-o alta pare a camerei unde tavanul este mai jos dar nu la fel ca înainte astfel încât sa pot sta in picioare și sa fiu legată cu mâinile de tavan, apoi fotoliile sunt mutate de o parte și de alta mea îmi sunt legate picioarele de ele apoi ele își lasă obiectele iar mama le da la fiecare câte un bici(habar n-am de unde le are dar având in veder cât de tare dor mă bucur ca le are) le uda apoi mă bat 3 ore cu biciul acolo. După asta mă așez din nou in pat sunt legată din nou de acesta iar fiecare pe rând va trebui sa rupă pe mine ce nu a rupt înainte când eram in pat. După asta mă indoi la 90 de grade imi pun mâinile pe genunchi, unde acestea mi le leagă sunt așezată cu capul intr-o perna iar acolo mă mai bat toate încă 2 ore și jumate cu biciul. Apoi Mă așez in fata fiecăreia in genunchi unde ii mulțumesc ca mă bătut iar apoi mă leagă din nou de scaunul de care am fost la început și îmi mai da cea căreia i-am mulțumit încă 20 de lovituri cu fiecare dintre acele obiecte ude și încă 50 de lovituri cu biciul ud cea căreia i-am mulțumit apoi trec la următoare și tot așa pana termin cu toate. Apoi pe rând fiecare dintre ele își pune Mănușile de cauciuc se aseară pe scaunul pe care au stat când eram la ele pe genunchi, mă așez și eu și sunt legată astfel încât sa fiu legată cu mâinile de picioarele scaunului, cu capul in jos, iar cu picioarele sa fiu legată de spătar. Acestea pe rând timp cam de 20 de minute îmi dau palme cu Mănușile peste fund și mă apasă pe el( iar asta doare extrem de tare deoarece după oastfel de bătaie ai fundul atât de roșu și te doare atât de tare chiar și cea mai fina atingere pe fund încât dacă fundul îți mai este bătut cu Mănușile de cauciuc și apăsat cu putere durerea este inegalabila. Acum cam 6 ani acestea mi-au propus sa renunțe la partea de sfârșit când le mulțumesc deoarece au văzut ca eu chiar apreciez ca ele mă bat dar le-am spus sa nu o facă chiar sa îmi dea de cinci ori mai multe lovituri după ce le mulțumesc(devenind 100 de lovituri cu fiecare obiect ud și 250 de lovituri cu biciul ud) și sa dubleze sa sfârșit timpul in care stau legată cu picioarele de spătarul scaunului, capul in jos și îmi dau lovituri și mă apasă cu Mănușile de cauciuc deoarece durerea este foarte mare și dacă dublez timpul bătaia va deveni mult mai severa. (devenind 40 de min pe fiecare dintre ele). In concluzie mama ta Tea bătut exagerat de puțin ar trebui sa te bată mai des mai mult mai sever sa ude obiectele pe care le folosește deoarece doare mult mai tare sa mai cheme și alte persoane in bătaia pe care ți-o da deoarece este mult mai severa, sa te lege deoarece te vei zbate de durere și sa ai ceva in gura deoarece nu ai cum sa nu urli deducere. Și foarte important sa ii ceri tu mamei tale sa te bată când greșești deoarece așa îți vei îndrepta și cele mai mici lucruri și sa nu încerci sa scapi de a fi bătută ci chiar sa faci tot posibilul sa Primești când greșești ii poți spune mamei tale sa te bată exact așa ca mine deoarece este o bătaie foarte severa și foarte buna dar durează o zi întreaga asa ca trebuie sa îți alegi o zi libera pentru asta. Succes și nu uita sa ii ceri tu mamei tale bătaie când meriți.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Minciuni sfruntate si inventate de plictiseala.

| Mariana0789 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu stiu ce sa zic nu pare prea adevărat ce a scris dar poate ca povestea e adevarata și doar puțin înflorită dar in mare e adevarata vreau sa spun ca pe mine mă bate mama din aceleași motive și eu, la fel ca ea, apreciez asta și mă bucura. Dar cred ca este puțin înflorită deoarece când mă bate mama (tot dezbracata, legată de scaun și cu obiecte ude) pe mine mă bate aproximativ 2 ore jumate-3 (1 ora cu cureaua uda, 1 cu nuiaua uda și 1 cu varga uda) dar mama mă bate singura. Iar la ea e cam exagerat ce e scris. Dar mi-a-și dori sa primesc bătaie exact cum a scris ea ca primește deoarece ar fi mai eficientă și sunt de acord cu tot ce a scris. Dacă este adevărat ce a zis tot ce pot spune este ca o invidiez enorm. Dar totuși de ce spui ca minte tu nu Primești bătaie sau ce?

| MistarGoGu a răspuns (pentru anonim_4396):

Copilooooo tu ori ESTI Masochista *( iti place sa fi chinuită ) ori maica-ta e caz grav de PSIHIATRIE. ITI garantez eu ca dupa 10 curele la curu gol LESINI de te ia SMURDUL! LASA vrajeala asta de 2 lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și ca o completare dacă mama ta nu o sa mai vrea sa te bata(ceea ce ar fi groaznic) sa te duci la o vecina sau la mama unei prietene de exemplu pentru a te bate și stiu ca ar fi foarte rușinos dar dacă ai greșit trebuie sa fi neaparat bătută și nu trebuie ca acest lucru sa fie evitat deloc. Și dacă nimeni nu accepta spune asta unei mame care sti ca își bate copilul. Succes și sa nu uiți dacă mergi la altcineva sa ii spui despre bătaia ta cum vrei sa fie pentru a fi mai severa și sa menționezi și ca trebuie sa sa dea cu toată puterea, ca obiectele sa fie ude, sa fi legată, sa ai ceva in gura etc pentru a face bătaia cum trebuie.

| SabinaQueen a răspuns:

Nu cred ca este corect sa te bata nici chiar asa, dar gandeste-te ca femeia e ingrijorata, ca orice mama. Daca vrei, putem sa mai vorbim pe privat.

| MistarGoGu a răspuns (pentru SabinaQueen):

Mai oameni sunteti sănătoși cu capul? Sa bati un copil atata timp cu cureaua. Nepoata-mea rar intarzia max 20 minute dar primea 10 PALME la fundul gol! Si invata minte sa anunțe sau sa ceara o suplimentare de timp.

| Vi003 a răspuns:

Ei...Unde da mama, creste! Cam dura interventia mamei, dar gandeste-te ca-n astea 2 ore i-a crescut tensiunea. De ce nu i-ai dat un telefon? Obisnuieste-te sa-i spui clar ce faci pe unde te duci, cu cine umbli si cauta sa fii punctuala. Se vede clar ca nu are incredere in tine, ceva ai facut tu! Nici tie nu ti-ar placea sa lipseasca mama ta, fara sa-ti spuna, o zi de acasa. Cauta s-o impaci, cere-ti scuze si promite-i ca nu se va mai repeta. Imbratiseaz-o si spune-i ca o iubesti si o respecti, chiar daca incidentul s-a lasat cu vanatai si injurii. E, totusi, fiinta cea mai importanta din viata ta. Vezi ce faci, detensioneaza atmosfera, ca vanataile se vindeca, dar ranile sufletului mai greu...

| MistarGoGu a răspuns (pentru Vi003):

Nimic pe lumea asta NU justifica asemena HAL de bătaie la un copil. Nepoata-mea lua 4-10 PALME la fundul gol daca intarzia si NU ANUNTA! mai mult de 45 minute! Asta pana in clasa a-8-a! Se intampla in anii 2000 deci avea telefon sa anunțe nu avea scuze si ma-sa nu era vreo militaroasa. Dorea sa stie doar cu cine umbla si cand vine acasa!

| MistarGoGu a răspuns:

Sa ii spui ca la puscărie mâncarea nu e foarte buna si niste fete rele o sa ii tragă si ei cu cureaua pe fundul gol la dus... nepoata-mea o lua cu PALMA la fundul gol între 4 si 10 si numai pentru note proaste! Exista telefoane! Ai anuntat-o ca întârzii asa mult? Nu aprob ce a facut mai ales cu cureaua dar si eu in locul ei iti trăgeam macar 10 palme asa de avertisment! Vezi si tu cate fete sunt răpite sau racolate la prostituție!

| CodrinV a răspuns:

Eu cred ca 10 min cu cureaua la fundul gol era suficient. Eu asa pateam cind ajungeam noaptea acasa.

| Sixx_Klaw_1997 a răspuns:

Violenta asupra copiilor nu e buna in cantitati mari, dar e necesara.
Daca te va lasa in voia ta, vei ajunge una din blondele lui Capatos. Asta vrei?

| MistarGoGu a răspuns (pentru Sixx_Klaw_1997):

Daca ajunge la Capatos nu e rau are un " job" banos. Fereasca
Dumnezeu sa nu fie răpită sau violată! Nepoata-mea pana in clasa a-8-a pentru întârzieri mai mari de jumate de ora era " premiată " cu 10 PLAME la fundul gol.

| Mariana0 a răspuns:

Sincer eu sunt de părere ca pentru ce ai făcut ai fi meritat sa fi bătută și mai mult și mai sever. De exemplu mama mea pentru orice a-și face și ei nu ii convine mă dezbracă mă leagă cu niște sforii de un scaun apoi mă bate între 30-60min cu o curea uda. Mai nou a devenit mai ocupată cu serviciul și chiar dacă am 15 ani a angajat o bona(dar nu ca să aibă grija de mine ci ca sa mă bată așa cum i-a spus mama când ea e la servici). Mai ales ca având in vedere cât de banale sunt motivele pentru care primesc bătaie sunt bătută destul de des iar când mama se întoarce de la servici se întâmpla ca de multe ori sa mă bată in acel timp bona mea. Dacă se întâmpla asta mama o ajuta încă 40 de min in plus decât timpul de 30-60min. In concluzie ai scăpat ieftin iar dacă i-ai fi făcut asta mamei mele nu cred ca mai ieșeai vie de acolo.

| MistarGoGu a răspuns (pentru Mariana0):

Nu stiu care din VOI trebuie sa isi facă abonament la PSIHIATRU pentru sado-masochism Sever...
Se vede ca iti PLACE! Ai abonament si la SMURD?
ORI e comentariu de bravada scris la plictiseala ORI chiar sunteti caz de PSIHIATRIE! JUR

| ultimvictor a răspuns:

Oricum nu mi-se pare corect sa te bata chiar asa. Ar trebui sa asculti de ea pe viitor.

| Razvan7890 a răspuns:

Da-mi un mesaj în pv pe insta sa vorbim @razvandarkofficial