| Milla203 a întrebat:

TPU! :*
Vreau sa ma sfatuiti in legatura cu ce o sa va povestesc acum si vreau niste raspunsuri bine gandite. De cateva luni am un iubit care este cu 9 ani mai mare decat mine. Tot orasul stie de relatia noastra, mai putin parintii mei..mai bine zis mai putin tatal meu ( pentru ca deja mama a auzit de la toate prietenele ei si eu am tot bagat scuze dupa care mi-a interzis sa mai ies cu el, evident ca n-am ascultat). problema este ca. si toti prietenii tatalui meu stiu de relatia noastra, dar inca nimeni nu a spus nimic ( tatal meu este foarte sever!) asadar, chiar nu stiu ce sa ma fac. este ca o bomba cu ceas, CE TREBUIE SA FAC?! Chiar nu stiu ce o sa-mi zica cand o sa afle, chiar nu stiu ce o sa patesc... Poate voi credeti ca " eh, te cearta putin si trece" NU! Cred ca mai bine as fugi de acasa. laughing In mare parte tatal meu nu cred ca ar comenta ceva daca as iesi cu un baiat linistit si la locul lui, inclusiv apropiat de varsta mea. Dar. avand in vedere diferenta de varsta si faptul ca tatal meu il cunoaste pe el, inclusiv tot dosarul lui si toate prostiile. cred ca m-ar inchide definitiv in casa. Si eu. chiar nu vreau sa renunt la el, am facut multe sacrificii, il iubesc si ma iubeste. Nu pot sa-l las.
Ce parere aveti?

22 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Eu zic sa te gandesti de doua ori la ceea ce faci. La varsta ta se poate intampla sa dai peste cineva pe care sa ai impresia ca il iubesti enorm si ca nu va mai despartiti niciodata, si urmatoarea luna puteti sa fiti despartiti de cand. La varsta ta toate lucrurile sunt foarte imprevizibile si tu trebui sa asculti de parinti. Baietii mult mai mari decat tine nu au ce cauta in viata ta deoarece vor incerca doar sa profite de tine. Crede-ma ca stiu despre ce vorbesc. Trebuie sa te pui pe tine pe primul loc. Si oricum. spuneai ceva de dosar? Mie nu mi se pare a fi persoana ideala pe care sa o ai drept iubit.
Nu cred ca vei lua in considerare ceea ce am spus, insa poate te va pune pe ganduri cat de cat faptul ca mai multe persoane iti spun acelasi lucru aici.

| WaterDrop a răspuns:

Pe bune? In ce fel de oras traiesti tu daca nu stiu toti de relatia ta ci doar o parte.
Ai mentionat de dosar? dosar penal? Lasand la o parte faptul ca vreau sa-i dau enorm dreptate tatalui tau, iti voi spune sa te gandesti de 2 ori daca chiar te iubeste.Nu as vrea sa suferi mai tarziu.Stiu ca iti place ideea de bad bou, pardon boy*, dar el cu acel dosarel la buzunar nu cred ca iti va putea oferi viata la care visezi acum.Mai gandeste`te.

| UnBroken2016 a răspuns:

Daca eram taicatu il bateam de il bagam in spital. Tu esti un copil prost, nu am pretentii. Ca multe fete te crezi matura maturelor si chiar crezi ca unu asa de mare da 2 bani pe tine. Dar ratatul ala clar are peste 20 de ani deci numai este copil. Vrea doar sa profite de tine, un jeg.

"am facut multe sacrificii" imi imagineaz ca inchideai tu telefonul inaintea lui. Asa sacrificii---

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Ce stii tu, poate sacrificiul ei este mult mai mare.Merge zi de zi cu chiftele si sunca, oua si alte bunatati la el, la bulau. Tipul are dosar pentru ca...prostii.Cu inima cat un purice, ne cere sfaturi si noi?
Asa mila.mi este, dar n.am solutii salvatoare.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea exista pentru prostie.

| Milla203 explică (pentru UnBroken2016):

Cu ceva timp inainte fetele se maritau pe la 16-17 ani, asadar nu inteleg de ce consideri fetele mai tinerele " copile proaste". In plus. poate te crezi tu ceva macho man, dar indiferent de varsta pe care o ai poti fi considerat cu usurinta un ratat dupa modul in care raspunzi.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Milla203):

Da, pe atunci la 4 5 ani deja ieseau cu animalele la pascut nu erau experte in facebook ca in ziua de azi. Nu poti compara generatia de prosti ( uite notele de la bac ) si lenesi ( la 25 de ani inca stau pe banii parintilor, degeaba au nu stiu ce facultate ca nu sunt buni de nimic ) cu generatia mamei tale sau a bunicii tale. Te oftica adevarul pisi? Si te iau la misto cu pisi ca stim toti ca toate pitipoancele de varsta ta prefera sa fie chiamate asa. Inca stai in beci la maicata? Daca da, stim amandoi cine e ratatul.

| Milla203 explică (pentru UnBroken2016):

Eu zic sa te duci dracu' de aici si sa nu mai comentezi nimic. O fata la 17 ani are o gandire mult mai dezvoltata decat un puștan de 18 ani care poate sa fie usor comparat cu un copil de clasa 9. Si fac pariu ca nici tu nu ai mai mult de 18 ani, doar din simplul fapt cand vad ce prostii poti spune. Da-ti foc! Frazele tale mi-au produs cancer.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Milla203):

" O fata la 17 ani are o gandire mult mai dezvoltata decat un puștan de 18 ani" Asta e o prostie care fiecare pitipoanca de pe planeta si-o spune ca sa se simta mai bine. De aia toate fetele "mature" de 18 20 de ani sunt prostite de astia de 30 de ani. Besi la mamica sa ii ceri bani de bomboane copil prost.

| Pool77 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Gj, +1 mate.

| Milla203 explică (pentru UnBroken2016):

" Daca ataci replica unui prost, risti sa te trezesti cu prostul in discutie. "
La revedere. :*

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Pool77):

Hai ca nu e atat de proasta pe cat credeam. Si-a dat seama cat de penibila e si si-a pus coada intre picioare si a plecat. Primul semn de inteligenta.

| Pool77 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Nici nu stiu de te obosesti cu obosite de astea.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Pool77):

Prostia ma amuza, dar ador ipocrizia.

| Pool77 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Daca te amuza, atunci bafta in viitor.
Pe mine mai mult ma face sa plang cand vad ce oameni exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand permite-mi sa te intreb cati ani ai si la ce te referi atunci cand vorbesti despre "prostiile si dosarul" prietenului tau?(ce a facut mai exact)?

| Pool77 a răspuns (pentru anonim_4396):

Alta pustoaica intre 13-15 ani, care tot n-are curajul sa-i spuna despre o relatie banala.
Poti sa te gandesti ca are sub 15, sincer cine mai tine cont de parerea parintilor peste 17 ani? LOL.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pool77):

Cel mai probabil ai dreptate.Site-ul e plin de adolescenti indragostiti care doresc sa fuga de acasa cu iubitul/iubita.
Anii adolescentei... happy

| Pool77 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu chiar anii adolescentei, dar stii cum e.
Hai ca am 17 ani sunt rebela, pot sa ma intretin am sa ma duc sa lucrez eu sa am banii mei etc, si dupa prima zi nu stiu ce sa faca ca nu mai rezista.
Dar sincer asa suntem toti, degeaba aratam cu degetul.

| Milla203 explică (pentru anonim_4396):

Pur si simplu a mai facut si el niste greseli in urma carora, cred eu ca a decazut din ochii tatalui meu. Prin " dosar" ma refer la faptul ca ii cunoaste toate nărav-urile..etc. Asadar nu stiu ce reactie o sa aiba cand o sa afle. Probabil ca in mesajul ce l-am scris mai sus am "dramatizat" putin, dar cred ca o sa fac ceea ce cred eu ca-i mai bine, o sa-i spun eu cum sta treaba decat sa-i spuna altcineva.winking Vroiam sa va ascult " sfaturile" ca poate voi mai aveati si alte variante.

| Milla203 explică (pentru Pool77):

Probabil ca un copil al strazii ca tine, evident ca nu tine cont de parerea parintilor.winking

| Pool77 a răspuns (pentru Milla203):

Ehh,nici nu ma mai "stresez" nu am ce discuta cu o fata de 13 ani.
Mai merge Mickey Mouse pe Disnep Chanel?
Apropo, vezi ca la 13 vorbesti destul de urat, du-te la biserica si roaga-te.
Iar in legatura cu copil al strazii, poate ma pot intretine singur ce zici? Tu nu esti in stare cu logica ta de paie "O fata la 17 ani are o gandire mult mai dezvoltata decat un puștan de 18 ani"?
M-ai facut sa rad azi, hai sa te vad mai poti.