| iLi3 a întrebat:

trec direct la subiect.As putea va rog sa-mi spuneti cum organizez o nunta de argint?
Curind parintii mei ajung la aceasta data si as vrea sa le fac o surpriza placuta.

3 răspunsuri:
| Crissena a răspuns:

E un gest minunat... e bine sa pregatesti din timp, asemeni unei petreceri, mici detalii: restaurant, meniu, mici atentii, invitati, o floare, o bijuterie-pereche, eventual gravata, un decor mai special sau poate chiar o iesire din oras, un mic text de apreciere eventual chiar de mandrie vizavi de relatia lor si relatia ta cu ei, iar una din cele mai induiosatoare cred ca ar fi o poza sau o amintire de-a lor, de la cununie, reconditionata sau remodelata (o poza, o bijuterie etc). Pentru ei, ca si cuplu.
Le aduce aminte de unde au inceput si se vor bucura enorm sa vada ca si tu ii apreciezi asa cum sunt.
Succes!

| theBella a răspuns:

Pentru asta trebuie sa ai ceva ''complici''. mergi la un restaurant, stabilesti cu cei de acolo un meniu in functie de ce buget ai.stabilesti si nr invitatilor si ai mare grija sa nu se dea nimeni de gol.cand va fi ziua ii inviti si tu in oras asa ca de ziua dansilor.totul trebuie stabilit cu mare precizie si respectata ora.mult succes si bravo tie

| roma2509 a răspuns:

Buna. Pentru inceput ai putea sa le faci o surpriza prin ale comanda niste invitatii originale pentru invitatii lor. Ai putea sa incerci sa o faci pe situl www.familymoments.ro unde vei gasi invitatii originale si trebuie doar sa adaugi pozle parintilor tai si s1a modifici ceva text, este simplu in utilizare si distractiv. Multa bafta