| ADI86 a întrebat:

Buna tuturor!
Am o intrebare, nu cred ca e stupida, insa am observat ca as avea o oarecare problema cu timpul in care ajung la orgasm in timp ce fac sex cu iubita mea. Imi place foarte mult de ea si ma atrage enorm de tare, tin sa precizez ca nici nu am mult timp de cand suntem impreuna, insa durata actului sexual este poate prea mare. Am mai cautat intrebari de genul acesta, insa multe raspunsuri au fost evazive. Vreau sa stiu daca este cineva pe aici care pur si simplu isi da drumul foarte greu. Sper sa nu para stupid ceea ce intreb, insa mi-e deja aiurea cand vad ca dau ca nebunu si nu ma termin in timp ce ea are orgasm de mai multe ori. Si nu doar cu aceasta iubita, cu toate a fost acelasi lucru. Problema e ca vreau si eu sa am orgasm mai repede si sa nu ma chinui ca sa ajung acolo...

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu am facut record de 2 ore dar am invatat sa controlez tehnica cu o smecherie care ajuta sa ejaculezi mai repede sau mai tarziu.

| ADI86 explică (pentru mgtow):

Ok, sa spunem ca raspunsul tau e partial valabil. Explica-mi, daca vrei, evident, tehnica ta pentru a putea ejacula mai rapid! Despre recorduri nu vreau sa vorbesc. Consider ca recordul in timpul actului sexual nu este placut nimanui, dupa o perioada. Sa fim seriosi. Carei femei poate sa ii placa sa-si rezerve 2-3 ore pe seara pentru o partida de sex? Mie chiar mi-e dor de sexul ala de 10 minute care practic ma termina d.p.d.v. fizic si imi trebuiau alte 10 minute sa-mi revin. Intelegi ideea?

| mgtow a răspuns (pentru ADI86):

Folosesti un fleshlight pentru controlarea erectiei si a ejacularii.

| ADI86 explică (pentru mgtow):

Esti sigur ca acest dispozitiv nu este pentru stimularea clitorisului partenerei? Tocmai ce povesteam ca eu consider ca AM o problema care consta in faptul ca oricat de tare si de repede as face-o, timpul este foarte indelungat si greu de suportat atat fizic cat si psihic.

| mgtow a răspuns (pentru ADI86):

E bun pentru tine, nu are treaba cu ea.

| ADI86 explică (pentru mgtow):

Ok, multumesc pentru raspuns. Sa spunem ca as incerca, niciodata nu am spus NU jucariilor sexuale, cu toate ca nu am avut ocazia sa folosesc. Insa, daca as folosi acest dispozitiv, nu consideri ca in timp se va crea o imunitate mai mare impotriva orgasmului in timpul unui act sexual curat, fara jucarii, fara alte chestii? Spre exemplu: Nu pot spune ca actuala mea iubita va fi si ultima din viata mea, iar cat voi fi cu ea sa spunem ca folosesc acest inel. Poate in viitor o sa fiu cu altcineva, nu crezi ca penisul meu va fi deja imunizat din cauza acestui dispozitiv atunci cand voi incerca sa fac sex normal, fara upgrade-uri? Tu folosesti de fiecare data? Sau cel putin, cu aceeasi partenera?

| mgtow a răspuns (pentru ADI86):

Nu e un inel e un fel de vagin artificial si merge chiar daca schimbi 1000 de femei.

| mihai69 a răspuns:

Unii te vor invidia... (inclusiv eu!)
Nu cred că un dispozitiv de masturbare te va ajuta să înveţi a ejacula mai rapid.
Dar aici există o altă întrebare - din cele spuse ulterior, înţeleg că ai avut şi perioade când „terminai" într-un interval de timp relativ apropiat de cel „standard". Cred că aici ar trebui să cauţi răspunsul: ce s-a schimbat de atunci? Ai mai mult de lucru? e altă parteneră (nu cred, că spui că e la fel cu mai multe)? Ai avut vreo boală gravă între timp? Iei vreo substanţă (prescrisă sau nu) care poate afecta dinamica sexuală? Până nu răspunzi la toate astea, nu prea ai de unde să „apuci" problema. Un medic ar putea fi de mare ajutor.

| ADI86 explică (pentru mihai69):

Aici vreau sa spun ca schimbarea s-a produs in timp, treptat. Credeam ca e de fapt experienta sexuala ce o capatam avand mereu partenere cu care am locuit impreuna timp indelungat... Nu am avut nicio boala in ultimul timp, ci doar banale raceli, pe timp de iarna, insa nimic grav din urma carora sa raman cu sechele. La fel, substante nu consum... E ca si cum ar fi o imbatranire a ejacularii. Nu a potentei, sa ma fac inteles. happy

| mihai69 a răspuns (pentru ADI86):

Relativ ciudat. Rămân totuși la opinia că opinia unui medic ar fi foarte utilă în cazul tău.
PS (prin susbstanțe înțeleg inclusiv tutunul și alcoolul - chiar nimic, nimic?!? tongue )

| SkyPilot a răspuns:

Daca termini intr-o ora sau mai putin, nu ar trebui sa te ingrijorezi. Ceea ce consideri o problema este de fapt un avantaj. Oricum trebuie sa lucrezi 20' sau mai mult. Ar fi o problema daca ai avea ca partenera una din acele fete care dupa orgasm nu mai pot continua, dar astea sunt foarte rare.
In primul rand, daca te masturbezi renunta complet.
Ai mai putea incerca un dus rece acolo jos cam cu o jumatate de ora inaintea evenimentului. Contrar a ce se crede, dusul rece ajuta si nu inhiba decat cateva minute imediat dupa.
Eu am ajuns prin yoga sa imi controlez erectia si ejacularea. Din pacate nu iti pot fi de ajutor, practic yoga pentru sanatatea generala si nu m-am gandit sa fac nimic special pentru sex. Dupa o vreme, pur si simplu am constatat ca am aceasta abilitate.

| GeorgyGirl a răspuns:

Nu stiu ce sa spun, poate asa e organismul tau fiecare e diferit in felul lui, daca spui ca asa a fost si cu restul problema nu e a ei ci pur si simplu asa esti tu, oricum eu sunt sigura ca pe ea nu o deranjeaza si oricum mai bine asa mai mult de cat sa fii gata intr-un minut nu?

| Alex_Bodringa_1984 a răspuns:

Salut, incearca fleshlight sau tenga varianta mai ieftina si din punctul meu de vedere mai buna. am aceeasi problema fara prezervativ ma tine in jur de o ora, cu prez o ora si ceva. incearca sa faci sex mai rar si sa nu te mai masturbezi intre partidele de sex. recomanda-i partenerei sa te stimuleze oral mai mult si sa-ti faca masaj la prostata sau testicule.