| danyyy_1462 a întrebat:

Buna tuturor am o problema care de cateva zile ma macina.Va rog sa-mi raspundeti sincer si calumea si cat mai multe pareri...Eu si pr mea avem inpr i an jum si de ceva timp neam inceput viata sexuala si acus 3 zile am fac sex cu prezervativu si nah dupa terminarea actului am scos prez l-am aruncat si eu m-am sters desigur. Dar dupa cateva ore am decis sa incercam si fara prezervativ si inainte sa penetrez am simntit ca in v arf era un pic ud si am penetrat si am continat dar dupa aceea m-am gandist sa nu fi ramas sperma sau din astea. spuneti-mi va rog este posibil sa fie sperma si sa ramana prietena mea insarcinata eram un pic ud si trecuse 3 ore mai bine de la actu acela.VA ROG FRUM ajutati-ma! MULTUMESC ANTICIPAT. spuneti-mi DACA SUNT RISCURI?

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Să-ţi trăiască familia proaspăt extinsă!

| psiholoaga a răspuns:

Da, este posibil. Citeam intrebarea ta si ma gandeam: wow, uite niste tineri responsabili, dupa atata timp de cand sunt impreuna, decid sa faca sex si folosesc prezervativ. Ca apoi, fleosc, scrii ca v-a venit stralucita idee sa incercati si fara. Dezamagire totala. Dar, sa revin. Chiar daca nu a ramas sperma de prima data (desi inteleg ca nu te-ai spalat, doar te-ai sters), ar trebui sa iti faci griji pentru a doua penetrare. Inainte de ejaculare, se elimina un lichid numit si "picatura placerii", al carui rol natural e de lubrifiere si care contine spermatozoizi. Deci chiar daca te retragi inainte de ejaculare (nu ca asta ar fi o metoda prea sigura), tot au ajuns spermatozoizi in vaginul ei si exista riscul de sarcina. A meritat distractia?

| gigiro a răspuns:

Nu a ramas, era secretia fetei

| CarmenR a răspuns:

Spermatozoizii supravietuiesc pana la 72 de ore. Deci e probabil. Ii recomand prietenei tale sa faca un test de sarcina http://www.qbebe.ro/......de_sarcina

| sirena1 a răspuns:

Daca ar fi riscuri sunt minime datorita faptului ca te-ai sters, nu te-ai spalat? Depinde mult si de perioada in care se afla ea ca femeile au o perioada in care raman mai usor insarcinate, insa slabe sanse. Poate era de la ea umed.In nici un caz de la partida anterioara, dar daca ai intrerupt penetrarea inainte sa ejaculezi stii ca inainte de asta daca nu ai experienta este posibil sa iti "scape" cateva picaturi fara sa simti. Daca tu spui ca ai simtit umed poate fi si de la ea.in nici un caz de la partida anterioara. Daca vrei sa scapi de orice dubiu poate face un test peste doua saptamani si cea mai indicata este urina de dimineata.Cred ca esti prea ingrijorat.Nu te panica asa.Bafta

| ShotYouDown a răspuns:

Da,este 80 % posibil sa fie insarcinata... mai bine dupa 2 -3 saptamani luati un test de sarcina si vedeti happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe viitor spalati-va dupa actul sexual, este mult mai igienic. Daca a trecut o saptamana de la incident, ii poti cumpara un test de sarcina. Daca nu era in perioada optima pentru fecundare, e posibil sa nu fi ramas. Bafta!

| danyyy_1462 explică:

Era un pic ud inainte sa penetrez da at nu m-am gandit ce sa fac?