| CrySsa_4535 a întrebat:

Buna tuturor. Imi permit sa apelez la voi, pentru a imi spune parerea voastra.
Am o relatie de 1 an si 2 luni relativ frumoasa.cand eram la inceput cei drept ne certam foarte des si ne desparteam el avand un caracter ft dificil si un anturaj care lasa de dorit dar avand ambitia si puterea necesara ajunsesem sa il schimb, sa il fac un om cu capu pe umeri exact asa cum trebuie iar de cateva luni bune lucrurile mergeau ft bine intre noi.toate frumoase, fericire, iubire se vedea ca ma iubeste si ca il iubesc. dar acum lucrurile nu mai sunt asa roz intre noi ( sau e doar in capul meu asta). Inainte simteam ca ma iubeste, eram cu adevarat fericita.imi facea poftele, ii faceam si eu, ma baga mereu in seama...adica cum cred ca trebuie sa fie o relatie normala.Toata vara aceasta am locuit impreuna si tot in aceasta vara ne-am logodit. Dar parca totul e intr'o monotonie.Cand locuiam impreuna programul nostru era unul ft plictisitor mai ales pentru mine.Ne trezeam, imediat se ducea la calculator, eu stateam ma uitam la tv pe seara ieseam putin pe afara iar dupa iar la calculator pana seara dupa care somn.Mai mult de 5 minute nu stateam niciodata inainte sa dormim.Si mereu cand ieseam afara ieseam si cu alte persoane.niciodata noi 2.Nu am mai avut deloc timp pentru noi. El vara asta a si muncit si era si obosit.Acum am inceput scoala. el este la 40 de km distanta de mine.deci acum suntem obligati sa stam fiecare la casa noastra. iar lucrurile tot la fel stau straight face. se trezeste, se joaca incontinuu, raspunde pe net dupa 2 ore, se joaca pana seara tarziu, ma rog de el sa inchida calculatorul si sa mergem sa ne culcam in cele din urma reusesc ( desi de multe ori ne certam ca nu vrea sa inchida calc) apoi urm zii o luam de la capat. Ajutati-ma cu o parere! Sunt eu nebuna? E totul in regula, doar mi se pare mie? Inainte nu era asa. aveam timp pentru noi ne plimbam simteam mai multa atentie din partea lui ma alinta ne jucam uneori ca 2 copii uneori imi dadea mesaje frumoase de dragoste era totul mai frumos acum. acum pana si viata intima e total diferita, mult mai rar... Iar orice treaba are trebuie sa il cheme si pe prietenul lui cel mai bun orice moment avem si noi sa stam singuri trebuie sa il sune, sa il sune si tot asa.nu mai e nimic la fel si pe mine ma doare! ajutati-ma sa imi salvez relatie.Eu il iubesc la maxim, si el ma iubeste dar nu stiu cum sa fac sa imi salvez relatie.Pe langa faptul ca mi-e ft greu sa stau acum fara el pentru ca m-am obisnuit cu el mai am in suflet si frica sa nu ne despartim, sunt ft trista.
Vreau si eu sa stiu pentru cei care sunt casatoriti/locuiesc impreuna cum e viata lor ( sa fac o diferenta intre mine si alte cupluri) bineinteles cine doreste sa spuna cate ceva.
Eu am 17 jumatate iar el face 20 va rog ajutati-ma

8 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

La 17 ani nu poti avea ceea ce se numeste cu adevarat o relatie. sorry. sa te logodesti la virsta asta e mai mult decit naiv. el pare mai mult interesat de jocuri decit de tine, iar tu pretinzi ca l-ai schimbat, ceea ce nu arata exact maturitate din partea ta. eu zic sa te obisnuiesti cu ideea ca vei mai avea multe alte relatii care vor esua pina cind vei intilni persoana potrivita pentru tine.

| pisoias a răspuns:

Din cate spui tu nu cred ca si el e la fel de indragostit de tine. Daca acum e plictisit (face numai ce vrea el, ce-i convine) dar peste 10 ani cum vezi relatia voastra? Vor veni copii, cine se va ocupa de ei? Tu, si el va sta in continuare pe net? Ai o varsta frumoasa, parerea mea e sa pui capat acestei relatii si sa mergi mai departe.Cu siguranta vei gasi un suflet pereche care sa stie sa-ti fie alaturi si sa te pretuiasca.

| danielagoldica a răspuns:

S-a plictisit de tine! E clar ca nu este omul cu care sa ramai o viata! Daca dupa un an se poarta asa ma intreb ce va face dupa 10!?

| lya18 a răspuns:

Nu-ti pierde capul, esti foarte tanara.si eu am suferit foarte mult dupa ce m-am despratit de fostul, si au trecut 9 luni, si azi sunt fericita, am trecut peste "despartire" Vezi ca timpul trece al naibii de repede, nu ti-l pierde degeaaba!

| iuliana1221 a răspuns:

Oaaau cat tia luat sa scrii astabatting eyelashes...ai facut o f mare prostie ca te-ai casatorit la 17 ani ti-ai ratat toata viata... si in plus dragostea adevarata nu tine mai mult de 5 anibatting eyelashes

| NoAntidote a răspuns:

Spune`i ce se intampla! poate el nu isi da seama ce ai tu!
intr-o buna. zi! inchide`i calculatorul!
"Trebuie sa vorbim". si spune`i ce te deranjeaza!
Daca chiar te iubeste. renunta la calulctor.[nu de tot] dar in asa fel incat sa aveti timp si pentru voi!happy

| Georgiana_1584 a răspuns:

Cel mai bine e sa vorbesti cu el. Poate el nici nu baga de seama lucrurile astea care pe tine te macina.

Incercati sa faceti ceva diferit in fiecare zi.sa nu fie totul la fel

Puteti chema niste prieteni la voi jucati un remy, monopoly, carti etc
In weekenduri puteti iesi in club.discoteca.sau o plimbare romantica in aer liber doar voi 2.

NU LASATI SA INTERVINA MONOTONIA CA E PACAT, DACA CHIAR VA IUBITI :*

| ingerasindragostit a răspuns:

Cryssa in orice relatie mai ales daca este de asa o lunga durata apare la un moment dat un fel de monotonie, asta este din cauza ca voi doi deja va cunoasteti si nu mai e nimic nou care sa faca relatia sa fie cum sai zicem... o relatie in care sa va distrati aman2 sa nu apara plictiseala...incearca sa il convingi sa faceti lucruri noi sa casiti un lucru care poate aduce in relatia voastra aceea armonie sau accea aventura sunt sigura ca si el te iubeste numai ca deja relatia voastra a intart intr-un ritm deja plictisitor pentru tine.sunt sigura ca lucrurile noi pe care o sa le faceti impreuna o sa aduka relatia ca la inceput.si incercati sa le faceti doar voi 2. sper ca am fost te folos