| Chainsaw a întrebat:

Buna tuturor.Imi place de un baiat care e cu un an mai mic ca mine.Eu fiind a 7 a laughing. Prietenele mele s-au dus sa il intrebe daca ma place nu stiu ce si a zis ca nu si zambea.Ele cred ca e rusinos dar eu nu cred.A fost cu alta fata 1 luna de la el din clasa dar cica eu sunt a 7 a si ii e rusine.Astazi am trecut pe langa el si se uita la mine zambind. Dupa aceea baietii de la el din clasa il trageau si ii ziceau sa vina la mine sa vorbim laughing si el a zis ca nu vreau ma sa fiu cu ea.M'am simtit penibil. straight face dar. nu sunt chiar asa disperata sa fiu cu el e doar simpatic si atat.Dar am zis ca imi place de el si acum toata lumea stie.Cand sunt in curtea scolii se uita la geam dupa mine si cand intorc capul sa ma uit la el se ascunde laughing)))))) copil.straight face.Ce sa fac? I'am zis unei fete de la el din clasa ca am zis la caterinca nu imi place de el.El ma crede nebuna cred.Adica in fiecare zi cum il intrebam faceam misto cu o prietena mergeam la el pe rand si ii ziceam daca a venit o doamna laughing)))).straight face eu nu cred ca ii place de mine dar toata lumea zice ca ii place, ca zambeste cand ma vede dar e rusinos.Cand trec pe langa clasa lui si ma vede intra in clasa laughing).Voi ce credeti si ce ar trebui sa fac?straight face.Ma prefac ca nu ma intereseaza de el si gata laughing))

6 răspunsuri:
| Havok83 a răspuns:

El incearca sa faca o tactica destul de intalnita adica o tactica cu 2 fete.Pe de o parte incearca sa-ti dea de inteles ca ii place de tine si pe de alta parte da de inteles ca nu il intereseaza.Cel mai bine ignora-l si dai de inteles ca nu vrei nimic si gata.Din punctul meu de vedere tu meriti ceva mult mai bun.Te pup!

| octha a răspuns:

In primul rand..tudyss..ma intreb tu cati ani ai de te crezi mai destept ca altii.
in al doilea rand ea se referea ca ala e copil adica comportamenul e de copil.
in al treilea rand..pt ce pla mea o mai luptat stefan cel mare si mihai viteazu daca acu dupa ceo murit ei si multi altii romanii inca nu reusesc sa vorbeasca liber?
in al patrulea rand..hoppless..poate baiatului ii place jocul dea cautatul dragostei. poate doar se da mare in fata colegilor ca te place dar n-are curaj sa o spuna.
in al cincilea rand..hoppless..mai bine te-ai preocupa si de carte(romana ca e balta la tine dupa cum scrii aici pe forum) chiar daca in paralel te preocupa si baietii..asa ca love is for free!

| Tudyss a răspuns:

1ma amuza la culme faptul ca tu ii spui lui ca e copil si tu esti pe a 7-a...2 incearca sa nu mai postezi asemenea tampenii, du-te da-te cu saniuta daca tot ninge

| Ambrienda a răspuns:

Din cate ai zis, este clar ca baiatul este atras de tine.Nu trebuie sa il intrebi daca vrea sa fii cu tine acum.Comunica cu el, afla preferintele lui..etc.Incearca sa il faci pe el sa fie atasat de tine.Pentru inceput incearcasa fii prietenoasa, doar atat

| BiancaByya a răspuns:

Poti sa te duci intr-o zi cand esti doar tu si cu el si sa ii spui ca nu iti place de el si ca doar colegele tale au nascocit asemenea lucruri, iar cine iti mai spune ca iti place de el ii spui cu o mare nepasare un raspuns dat in dodii adica de ex DA MAA SIGUR...IMI PLACE MULT DE EL...crede-ma chestia asta functioneaza. Salutwinking

| SufletRece a răspuns:

Buna.Din ce ai spus tu reiese ca e un baiat timid.In legatura cu comportamentul lui...nu iti fa griji, a reactionat normal pentru ca probabil nu ii place sa se simta "invadat", de aceea a dat raspunsul ca nu vrea sa fie cu tine.
Poti sa faci doua lucruri:
1. vorbesti cu el cand nu e nimeni pentru ca din ce ai spus, am inteles ca ii este rusine de ce vor spune ceilalti cand va vor vedea impreuna; totusi e mai mic decat tine si probabil nu stie sa se comporte cu o fata;
2.il lasi in voia sortii happy
Cam astea ar fi cele doua solutii.Este alegerea ta in continuare. Daca chiar il placi eu te sfatuiesc sa faci tu primul paswinking
Sper ca te-am ajutat.