| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor,o sa va spun mai pe scurt toata povestea,dupa multe relatii esuate am dat in sfarsit de fata potrivita, totul este bine si frumos intre noi, sunt cu ea de o luna.Inainte sa o cunosc mama imi tot spunea ca de ce nu imi gasesc si eu o prietena sa imi mai petrec timpu cu ea sa mai iesim in oras etc etc,si ea vedea ca sunt trist si foarte singur pana ce am cunoscut-o pe aceasta fata si aici vine partea in care sunt nedumerit,am inceput sa ma cert cu mama ca petrec prea mult timp cu prietena mea ca dorm la ea ca ca dat-o laoparte pe ea pentru prietena mea ca nu ma mai joc si cu cainele plus de asta sora mea nu o suporta pe prietena mea chiar daca s-au vazut o singura data si doar s-au salutat si sora mea ii baga mamei mele tot felul de prosti in cap,nu stiu de ce face asa mama si sora mea,nu vor sa ma vada fericit? va rog dati-mi un sfat, m-am gandit sa ma mut la ea si sa le dau pace, am uitat sa spun ca am 25 de ani.

12 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Eu cred ca esti destul de matur sa poti avea o discutie serioasa cu familia ta!
Mai grav ar fi daca fata este minora.
Daca este majora, nu vad de ce se baga in relatia voastra?
Poti avea un consiliu de familie si sa le explici punctul tau de vedere.
Tu muncesti?
O zi buna happy

| mgtow a răspuns:

Mutate la concubina si viziteazati rudele cand ai chef

| darrio2007 a răspuns:

Esti cumva singurul barbat in casă? Nu ai spus daca ai si tată.Să nu ma intelegi gresit.Probabil ca nu va avea cine sa mai aiba grija de mama ta daca tu ai sa pleci din casa.E pacat ca la 25 de ani ai tai sa iti hotarasca altii viata.

| Boy91 a răspuns (pentru darrio2007):

Am si tata de pe nu il intereseaza

| darrio2007 a răspuns (pentru Boy91):

Ala nu iti e tata daca il doare undeva de tine.

| Mădă0611 a răspuns:

laughing stiu si eu un caz "trebuie sa mergem la 'mireasa pentru fiul meu', sa isi gaseasca si el o fata", dupa ce a gasit "nu imi place de ea".
Muta-te daca simti ca o sa dureze relatia voastra, si daca vrei sa investesti in ce aveti pana acum.

| Doub a răspuns:

Frate, ai 25 de ani. Alegi fix ce vrei tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ţie îţi place de ea, te simţi bine cu ea, crezi că te face fericit, ai spus că a avut o influenţă bună.
Părinţii trebuie să tolereze, nu să placă. Doar nu o să vadă maică-mea ce văd eu în tipul pe care plac. Şi oricum nu mi-ar păsa de părerea ei, deşi ştiu că n-ar interveni cu nimic.
La 25 de ani ar trebui să te joci cu prietena ta, nu cu câinele smug.
Sora ta, iar, nu are dreptul la nicio părere, dar încearcă să-i arăţi că fata cu care eşti chiar merită şi e de treabă.
De fapt, impune-i asta, nu e nici treaba ei să-şi dea cu părerea.
Perfect, mută-te la ea, nu înţeleg care e problema surorii şi a mamei tale dacă eşti fericit.

| spaghetty a răspuns:

Daca sora ta e proasta si ii baga prostii in cap mamei tale uita de amandoua. Ceva de genu a facut maicamea cu sora ei (matusa mea) si cu bunicii. Nu o sa regreti daca ii dai la o parte.

| adeadeliina a răspuns:

Incearca sa porti o discutie cu sora ta mai intai. Intreab-o ce nu ii place la prietena ta. Adica, serios acum, pana la urma e alegerea ta cu cine vrei sa fii. Nu trebuie sa iti impuna cineva asta. Iar apoi discuta cu mama ta, spune-i ca esti destul de mare incat sa iei decizii singur. Probabil ei ii este greu ca nu mai esti apropiat de ea, dar trebuie sa iti faci un viitor, esti destul de mare, doar nu o sa te joci cu cainele sau o sa stai cu mama toata viata. Adu-o si pe prietena ta mai des acasa, spune-i sa stea de vorba si cu sora si mama ta, sa fie deschisa, sa se faca placuta de ele. Presupun ea sta numai cu tine, si nu vorbeste deloc cu ele. Sper sa reusesti sa le linistesti pe sora si mama ta. Succes! happy

| Boy91 a răspuns (pentru adeadeliina):

Am incercat sa stau de vorba cu mama,dar ea o tine pe a ei, tot se lega de mine intruna, ca de cand a aparut ea un viata mea m-am schimbat, ca poate mi-a facut farmece si din astea, mi se rupe sufletu ca o vad ca plange si sufera si chiar nu stiu ce sa fac.

| Amsm a răspuns:

Vrei sa te muti la ea asa, ca la alta scoala? Se va strica relatia si cu asta si ai sa vezi ce sentiment o sa ai cand o sa iti spuna mandra sa iesi din casa ei, si ai sa te duci la mama cu coada intre picioare. Mai stai, mai cunoaste-o. Pe maica-ta las-o in pace si la sora-ta,. da-i o mama de bataie.