| BBoyStorm a întrebat:

.va rog ajutati-ma..Situatia sta in felul urmator.Eu sunt foarte sensibil cand e vb de familie,deci sa va spun,de la un timp,parintii mei se comporta destul de urat cu mn adica nu ma lovesc,dar mama ma face prost,tata m-a facut idiot doar pt ca l-am intrebat daca mi-a vazut castiile.Ce as putea face, am lacricat cand mi-au zis asta.Ce pot face?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cred ca tu esti mai sensibil la vorbe el find barbat pentru el jignirile sunt civinte atat tu poate esti mai emotional pui suflet nu baga totul in seama, barbatii sunt mai reci asa vor sasi educe copii inconstient asa vor sai vada pe baietii lir tari, puternici, ipsiti e frica, daca isi spune asa inseamna ca te considera o fetita sincer

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Xpressurself a răspuns:

Nu cred ca totul se rezuma la ce-ai scris tu aici. Ai facut tu mai multe sa ii enervezi. Ia intreaba-i de ce. Roaga-i sa-ti explice cu ce ai gresit.

| Xpressurself a răspuns:

Spune-le ca vrei sa iti repari greseala dar ca nu ai inteles ce anume ai gresit. Nu incepe sa te crezi o victima. Ai rabdare pana vorbesti cu ei.

| Geome5 a răspuns:

Pai, se pare ca parintii tai au un moment prost si ca sa-si descarce furia tipa la altii sau inura
Si mie mi s-a intamplat. Incearca sa iti amintesti daca s-a intamplat ceva urat cand au devenit mai severi si lasa-i in pace o vreme si fa fapte bune ca sa nu ii infurii mai tare. happy

| RRaauull a răspuns:

Nu ai de ce sa plangi, poate au datorii de dat, poate au patit ceva la munca-intr-un cuvant eu cred ca sunt stresati.Eu zic sa-i lasi in pace, iar daca iti cer ei ceva sa ii ajuti. Sper ca te-am ajutat.

| BobPiatra a răspuns:

Pai trebuie sa iti iei o piatra de companie sa o dresezi sa devina specialist/a in atat si sa le sara in cap sa le afecteze creierul si sa fie buni cu tine.

| A73x007 a răspuns:

Pai, asta este o situatie dificila pentru ca sunt parintii tai si nu ai ce sa le faci, dar trebuie sa te duci plangand in fata lor si sa le spui un discurs mai....nush
ex: Mama, Tata nu mai suport, ma faci(injurati) de la nimic, daca v-ati saturat de mine spuneti-mi.
Sau ceva de genu. O sa vezi, v-a functiona

| BBoyStorm explică:

Ray...sunt sensibil doar cand e vb de familie..Multumesc tuturor de rasp.m-ati ajutat