| roxana102 a întrebat:

va rog sa ma ajutati cu un sfat.
Sunt cu un baiat de o luna si acesta m-a intrebat daca fac revelionu cu familia lui i-am spus ca DA mi-a spus ca sunt bucurosi, dar am problema mi-am dat seama ca nu pot sa am sentimente pentru el si imi este rusine acum fata de parintii lui sa le zic ca nu mai merg. Voi ce ma sfatuiti sa fac sa ii izic ntr-un mod frumos ca nu pot si ca imi cer scuze sau sa ma duc cu ocazia asta poate ma atasez de el? eu m-am gandit sa ii zic ca nu am sentimente pentru el si ca nu are rost sa continuam si imi cer scuze ca i-am incurcat pana la urma ce treaba am eu cu parintii lui ( vorba aia nu imi da ei sa mananc). Un sfat va rog:*?

11 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Iti spun doar atat, dupa ce te vei desparti de el, ii vei simti lipsa.Ii vei simti pana si mirosul hainelor. Uneori ajungi sa plangi dupa laptele varsat.Vezi sa nu iti para rau puisor.Cunosc sentimentul, nu imi e strain, gandeste cu inima nu cu capu happy

| William a răspuns:

Ii spui asa: Am zis ca vreau sa fac revelionul cu familia ta, nu am zis ca pot.

| IsabelaIssa a răspuns:

Nu are rost sa il minti, nu ai nici o obligatie fata de parintii lui. Trebuie sa ii spui adevarul.

| SkyPilot a răspuns:

Spune-i baiatului adevarul. Mai bine acum, oricum va trebui sa ii spui. Si fii pregatita sa il refuzi chiar daca va insista ca totusi sa vii, chiar si in conditiile astea. Daca nu te-ai atasat de el pana acum, nu o vei face intr-o noapte.

| danay72 a răspuns:

Esti de apreciat ca vrei sa ii spui adevarul.Asa e cel mai bine sa procedezi.Intr-o relatie e foarte importanta sinceritatea si iubirea. Daca nu il iubesti, e mai bine sa ii spui.

| roxana102 explică (pentru danay72):

Da ai dreptate, eu sunt si o persoana ff sensibila ma subtimez prea mult este un baiat ok dar daca nu este acel ceva degeaba nu crezi? eram prieteni buni si dp toata lumea ne zicea sa incercam ca ne sta frumos bla bla si am zis na sa incercam dar nu simt fluturasi sau sa simt nevoia sa il vad etc...

| MskDesign a răspuns:

Spune-i adevarul! Este cea mai buna varianta si cea mai corecta.

| grab a răspuns:

Parintii lui nu au nicio implicare in treaba voastra. ei doar se bucura la modul general, tu nu trebuie sa te simti obligata in vreun fel. mergi la ei de Revelion daca nu gasesti alta optiune pana atunci, si daca nu te simti bine cu ei pleci cu prima ocazie dupa sampania de la miezul noptii. daca nu te atasezi de el din 2-3 intalniri spune-i ca nu e genul tau si cu asta basta, o sa dea el detalii parintilor, nu e treaba ta asta big grin

| DjSheepyOfficial a răspuns:

Cel mai bine spune-i adevarul si gata. Decat sa il faci sa sufere mai mult mai tarziu. Dca nu te-ai atasat intro luna crezi ca te vei atasa intr-o zi

| 24957605 a răspuns:

Ar fi bine sa ii spui adevarul