| marcela_1817 a întrebat:

Vara aceasta am plecat peste hotare intr-o calatorie si mi-a placut mult tara in care ma calatorit si am decis sa ramin.Problema e ca in tara mea au ramas prieteni si in special iubitul meu care crede ca ma voi intoarce in curind.Ce imi propune-ti sa fac caz? Cum sa-i spun iubitului?

Răspuns Câştigător
| Me01 a răspuns:

Buna
Daca asta îți doresti sa faci, sa rămâi in alta tara spune-i direct, daca el te vrea si te Iubește te va aștepta cât timp este nevoie( sper ca nu vrei sa rămâi pentru toată viata acolo ) sau peste un timp i-l poti chema si pe el acolo.

7 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ai o discutie sincera si deschisa cu iubitul tau.Cand sentimentele sunt sincere fiecare lasa de la el.

| darrio2007 a răspuns:

Ramai singura? Prea usor te indragostesti de alte locuri. Orice i-ai spune nu te va crede.

| ywar a răspuns:

Propune-ti? vai de capul meu sad
Iubitul tau? Cei destinati sa fie impreuna, suflete pereche nu pot fi despartiti. Iubitul tau e o notiune vaga in conditiile in care tu parasesti tara si il parasesti si pe el. E un alt pitifelnic care trece prin viata ta. Treci mai departe si adapteaza-te la viata noua, la noile conditii, la noile cerinte. In rest sa-ti fie de bine ca ai ramas acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te-ai indragostit de un "loc" in defavoarea iubitului inseamna ca iubirea pentru el era de calitatea a 4-A.
Iubire inseamna mai mult.
Mult mai mult.
Inseamna TOTUL.

| Floricikmov a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii spui sincer de ce ai ales sa ramai acolo, nu cred a va reactiona tocmai bine dar cel mai corect este sa ii spui. Daca te va intelege ramane de vazut. Tot ceea ce trebuie sa faci este sa fii sincera.

| Meli2314 a răspuns:

Dar de ce nu il chemi si pe el acolo?

| MauvaisRose a răspuns:

Prieteni, iubit? cine are nevoie de asa ceva, da-i dreacu pe toti.
in viata conteaza sa calatoresti, sa descoperi locuri noi, oameni noi, nu sa legi legaturi cu niste unii dintr-o tara mediocra.