| Andreea3689123 a întrebat:

vreau sa ma ajutati si pe mine cu un sfat... Am 17 ani si iubitul meu 18 suntem împreună de aproape un an. Iar eu ii cunosc toate familia, prietenii. Etc de cand suntem împreună. Între noi nu e o distanta prea mare doar de 40 de min cu autobuzul, asa... Dar el nu imi cunoaste parintii si ar crea sa ii cunoasca de mult. El nu a fost pana acum la mine acasa,doar eu la el. Si vrea sa ii cunoasca sa poate veni si el pe la mine, si nu stiu ce sa fac il iubiesc mult dar parintii mei sunt foarte stricti si mai bătrâni... Si din cauza este nu am o situație financiară prea buna. Sau o casa prea frumoasă, si imi e rusine sa vina la mine. 1 eu stau intr.O camera cu parinti... Nu am camere mea sa pot sta cu el sad 2 imi e rusine sa ii cunoasa 3 imi e rusine cu tot. Ce sa fac crying(( parintii mei nu muncesc, el nu stie nimic de fiecare care i-am zis ca o sa ii cunoasa si ca va veni si el la mine. Dar nu pot sa o mai țin asa crying(si parintii mei nici nu stiu de el... Si nici nu vreau sa stie ca se incepe sa imi zice sa stau cuminte si ca se imi trebuie iubit si sa ma tine in casa crying ce sa fac. Il iubesc prea mult sa ma cert cu el pe tema asta. Dar nici adevarul nu vreau sa il stie.

7 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

De ce nu, poti sa-i spui doar o parte de adevar. Nu-I spune ca ai o casa nu stiu cum, ca parintii nu lucreaza si ca sunt cam intr-o ureche sau cum ai zis tu ca sunt. Spune-i doar atat: "parintii mei sunt cam stricti si din cate ii cunosc eu nu ar accepta ca eu sa am un iubit la varsta asta, asa ca n-ar fi intelept sa vii, cel putin nu deocamdata, ca sa nu stricam totul. Lasa sa mai incerc eu sa ma apropii de ei si iti spun cand situatia va fi mai favorabila". Simplu, de ce te framanti degeaba?

| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i adevarul imediat, inainte sa-l afle singur, ca-i de rau!

| OoBunnyoO a răspuns:

De ce nu esti sincera cu el? Il poti lua intr-o zi si ii poti spune ceva de genul: "Uite stiu ca nu te-am invitat pana acum sa imi cunosti parintii si nu este pentru ca nu as vrea sa ii cunosti, insa adevarul este ca imi este rusine de tine. Pentru ca parintii mei sunt mai batrani si sunt mai stricti, ei nu lucreaza, traim intr-o garsoniera si imi este rusine cu lucrurile astea." Daca te iubeste, nu ii va pasa de chestiile astea. Iar daca dupa un an de relatie te va parasi pentru chestia asta, imi pare rau sa iti spun, insa nu merita.

Cat despre parintii tai, spune-le ca ai un prieten pe care ai vrea sa il cunoasca. Esti destul de mare, nu ti-ai neglijat scoala si alte obligatii, desi ai prieten de un an, deci nu ar trebui sa fie impotriva acestei relatii.

| Felys a răspuns:

Ai face bine sa il avertizezi dinainte la ce sa se astepte ca sa nu ramana dupa cu impresie proasta, daca totusi va dori sa vina chiar si dupa ce ii prezinti situatia e de bine daca nu, probabil ca nu iti este menit si retrage-te din relatie

| Divy a răspuns:

Și la sora-mea a fost la fel laughing adică apartamentul nostru e "modest" rolling on the floor și la fel părinți noștri sunt bătrâni și au fost certuri la început dar în final tot împreună au rămas, deci dragostea învinge totul. nu? big grin

| Armenianeek a răspuns:

Esti aproape majora happy nu cred ca sunt atat de incuiati incat sa nu vor sa cunoasca un baiat. Cat despre casa ta sau situatia financiara nu te teme, daca baiatul te iubeste nu s-ar uita la aspectele astea happy fa putina ordine, anunta-ti parintii din timp, spune-le sa se poarte frumos si atata tot.
Fi sigura pe tine si lasa rusinea la o parte, fiindca cu ea nu ajungi niciunde.
Multa bafta! :*

| Stavi_Alex_1987 a răspuns:

Iubitul tau, e iubitul tau sau al casei tale?
Daca te iubeste, te va accepta oricum!
Cheama'l la tine si o sa vezi daca intr-adevar te iubeste sau cauta altceva de la tine.