| TPU60 a întrebat:

Vreau sa va cer un sfat.M-am certat cu o prietena foarte buna deoarece i-am zis ca nu ea e prietena mea cea mai buna.Acum e suparata pe mine.Cum as putea sa fac sa ne impacam? As vrea oarecum sa ii aduc aminte toate lucrurile frumoase dintre noi, dar nu stiu cum pentru ca nu e chiar genul de fata foarte sensibila, e mai baietoasa.
Dau Funda! Mersi

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu ne spui ce varsta ai, dar as crede ca e vorba de 10-12 ani. La varsta asta prieteniile vin si se duc repede.
Eu as zic mergi la ea si sa ii spui ca iti pare rau ca v-ati certat si ca apreciezi foate mult prietenia voastra datorita careia ati trai impreuna multe momente frumoase. Poate merge.
Se poate sa nu accepte mana intinsa pentru ca s-a simtit jignita de ceea ce i-ai spus cand ea credea altceva. Intr-o astfel de situatie nu ai ce sa faci, e prea tarziu sa ii mai spui acum ca de fapt ea e cea mai buna prietena a ta, mai ales daca nu este asa.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai ranit-o ea crezand ca sunteti prietene mult mai bune. Oricum, nu trebuia sa-i zici asa ceva chiar daca poate e adevarat. Tie ti-ar fi convenit? Nu. Mai las-o cateva zile sa se linisteasca si apoi incearca sa-i scrii. Cere-ti scuze si spune-i c-ai realizat ca de fapt ea e cea mai buna prietena a ta pentru ca nu ti-a lipsit niciodata niemeni asa mult ca ea.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Du-o la o bere